Jump to content

Как се свалят пръскалките на А4 Б5?


dope_hat

Recommended Posts

Колеги, имам следния проблем. Пръскалките за чистачките на предното стъкло, вече доста са се задръстили и само с игла, не става отпушването. Идеята ми е, да ги сваля и да ги почистя, продухам с компресор и евентуално някакъв препарат за почистване. Но не намирам упътване как мога да ги сваля. Стигнах само до сваляне на гумените маншони и дотам. Погледнах вътре, от двете страни на пръскалката виждам нещо подобно на щифтове, но ме е страх да напъна по-сериозно. Разбирам че се вадят навън, но въпроса ми е как? Някой правил ли е подобна манипулация?
Също така, към тях има и букса с две кабелчета, те за какво са?
колата е Ауди А4 B5 1Z

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логически погледнато и аз така преположих. Още един въпрос, подгрева им с кое е свързан, с подгрева на задните стъкла или не е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са с подгряване мисля, че няма да се отпушат. Ако са ти надути като ги извадиш, значи се разпадат вътре и затова се запушват.

 

Или други, или се опитваш да я разглобиш, почистваш боклука и залепваш с лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, събота или неделя ако остане време, ще се заема и ще пиша ако има развитие.
Предполагам заради температурните разлики и подгрева, корозира и с времето се разпада пластмасата, това ли имаш предвид mshbul?
Ако се окаже, че е така, въобще няма да 'побългарявам' нищо, направо нови, но ... да видим какво ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги вадих преди доста време, ама не помня подробности...не беше нещо сложно.

Кабелчетата наистина са за размразяване и сработват при пускане на отоплението на задното стъкло и огледалата. Моите и двете бяха изгорели. Щях да ги сменям, но все не остава време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, ако купуваш нови ги огледай дали са на ябълки или обикновенни, защото аз бях купил едни и  нямаха ябълки и не можеха да се нагласят на къде да пръскат и като ги сложихме кво стана измиваха тавана ама не и стъклото. Хаха и пак се върнахме на старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би нагревателите се разпадат. При мен се беше отделила частта, където влизат кабелите, изчистих и залепих без кабелите. Вътре имаше доста боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...