Jump to content

A3 борд компютър ?!


venksta

Recommended Posts

Здравейте!

 

Пак да кажа,че нищо не разбирам от коли.

 

Купих си A3 2002г. 1.9TDI 130hp.

Обслужих я и я стегнах.

Забравих да питам обаче в сервиза за моя въпрос  :angry2:

 

Таблото ми е такова 

 (само часовника ми е електронен)

 

Като цъкна същото копче и ми показва същите грешки в червено.

Казаха че било нормално и така си остана.Казаха да не му обръщам внимание.

 

Въпросът ми е,къде и може ли изобщо да видя разход на гориво,температура и такива неща ?!?!

На таблото имам само тези 2 лостчета.

По волата и ръчките нямам никакви бутони или нещо подобно.

На климатроника също.

 

П.п.

Забравих да спомена.

Докато си карам ми показва една жълта икона - кръгче?!

Тя за какво е ?

Редактирано от venksta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е изобразено вътре на жълтото кръгче? Ако е като това на клипчето, което мига на обортомера, тогава е имобилайзера, но той не трябва да мига или да свети, защото тогава няма да запали колата, което може да е предпоставка за неработещ или отстранен имобилайзер. За борда немога да ти помогна съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето клипче от направо от колата:

http://www.youtube.com/watch?v=_KY-UKMztWI

 

Някой да има идея как да изчистя грешките ?!

Гледах го някъде но го изгубих..

Редактирано от venksta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Намерих го:

http://i1321.photobucket.com/albums/u541/audi_b5/audidashsymbols_zps859c9e87.jpg

 

Brake pads worn.

Това какво ще рече ? Накладките ? Щото аз ги тъкмо ги смених ?!

Трябва да го зануля ли какво  :blush:

 

Всичките неща ги видях,ако правилно ги разбирам,то те са оправени или подменени.

Въпроса е как да ги изтрия сега ?

Редактирано от venksta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш борд не можеш да си гледаш разход и такива неща :) А за накладките виж датчика да не е клеясал нещо щом си ги сменил.

Редактирано от Freaky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш в предвид "Service" трябва да идеш на диагностика и да ти "рестартират" брояча за маслото.. там като направиш 10к или колкото се настрой и еди колко си км преди това да те подсеща .. тамън и ще видиш дали колата има грешки :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих.. изчистиха ги уж.

Тази до-колкото виждам показва,че налягането не е в ред.

След няколко часа уроци в тубата стигам до извода че датчика не работи правилно..

Първо грешката се появява само,когато цъкна копчето 2 пъти.При проблем започва да мига и пиука в движение,което го нямам.

Второ,че мотора не издава никакви странни звуци,коеото да говори за проблеми с налягането.

 

Другата икона за антифриза явно излиза също заради неработещ датчик.

Тъй-като налях вода малко над MAX-a и продължава да излиза...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не са грешки приятелю. това копче като го натиснеш 2 пъти и прави ЧЕК на системата и ти показва всички възможни символи на дисплея. Не се шашкай.

Грешка или проблем е само когато се появи без да си натискал нищо. А за накладките иди и им кажи да ти сложат накладки с датчици и ще изчезне грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така ?! Защо не показва всички останали а показва само 3-4 ? И при това накрая от всички показва гориво ОК,и иконата за накладките ?

В смисъл мен ми изглеждат,като грешки ?!

 

На вас всички като цъкнете 2 пъти копчето,същите неща ли ви излизат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичките си излизат. просто ти нямаш борд компютър. ако не си забелязал има лекинко разлика с първия клип дето си постнал. неговия дисплей е съвсем мъничко, два пъти по-голям от твоя. той има борд комп, ти нямаш, затова и символите са доста по-малко.

Пак повтарям това което излиза е чек на всички възможни символи.

едно натискане показва колко километра остават до СЕРВИЗ ИНСПЕКЦИЯТА, две натискания правят чек на иконките.

понеже ти си достигнал километрите да сервиз, затова на теб още при даване на контакт излиза надписа и не се показват километри до сервиз.

Занули инспекцията с ваг-ком, оправи си датчиците на накладките или ги дай на късо и като дадеш на контакт ще изпише ОК и после ще се покаже външната температура, или индикация за отворена врата, ако е отворена де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Имам А3 2007г. Очевадно няма ФИС дисплей. Показва само, когато вратите са отворени. Има ли начин да се смени, заедно с лоста на чистачките и да стане напълно функционално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен долу не свети горе ми е леко размазано и много не се виждат иконите, някаква идея от какво може да е и как да го оправя, мисля че трябва да имам борд, като на първия клип ми е дисплея. Ако има значение а3 1.9; 110; 99г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...