Jump to content

резервен ключ


anveni

Recommended Posts

Може би като много колеги от форума и аз  съм с един единствен ключ.Затова реших да си направя втори и така започна моето ходене по мъките.Карам А4 В7 и отидох при ключар но той ми каза че без пин кода (който аз нямам)  на имото не може да програмира нов чип в  резервния ключ което става само с влизане в имобилайзера..Отидох при колега от форума  и той се мъчи човека поне час с ваг тахо или командер и както ми обясни програмата му изобщо не открива имобилайзера та да му прочете кода.Упъти ме към Ауди Порше да поискам от там пина но какво беше учудване то ми когато ми казаха че не можели да ми го дадат този е....н пин код (дали не могат или не искат)  но можели да ми направят нов срещу 310лв и още 87лв за програмиране и аз се хванах за главата.Та ако имате някакви идеи помагайте и от мен да ви е никога не купувайте кола без резервен ключ особено пък по нов модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е цената ако ще си правиш варианта ти е два нови те няма как да ти дадат кода на стария ти брато

Редактирано от Mitaka madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@anveni - проблема ми е същият, като твоя - и аз съм само с един ключ, само че колата е малко по стара - ауди а4 б6. Обиколих всички ключари в Бургас - е не можаха да го изчетат този пин код, въпреки, че всеки от тях се хвалеше, че е въпрос на 5 мин. Купих си кабел с ваг командеер 1,4 за да го изчета сам, но не успява - при всяко изчитане на таблото дава различен пин.  Обясняваха ми, че таблото ми било такова ( Bosh) и не позволявало изчитане на пин кода. В Ауди наистина не дават пин-а  - не за друго, ами май и те не могат да го видят, след това което прочетох из нет-а. Остава ми вариант с авариен ключ ( само пали и отключва - без бутони) от тях - предложиха ми го за 105 лв + 77 за обучение. Тук има колега от форума, който е доста хвален - juliani http://audibg.com/forum/index.php?showuser=13495 Има доста добри отзиви за него - на мен ми е доста далеч, но евентуално ти ако си някъде близо до Перник може да го потърсиш и да опиташ. Говорих с него за моя случай - той твърди, че ще го направи на 100 %.

Успех - и ако има някакво развитие в положителна посока пиши, за да знам и аз къде да ходя.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тва е цената ако ще си правиш варианта ти е два нови те няма как да ти дадат кода на стария ти брато

Офертата беше за един оригинален ключ който идва готов нарязан от централата и затова се чака 10 дена като не поемат отговорност за металната част (много ясно) ако някой е сменял патрони.След като идва с готова нарязана оригинална част не вярвам по вин код да не им излиза  и пин кода но явно това е политика на фирмата .Защо да не ти продадат ключ за 400лв. при положение че могат да ти дадат пина за примерно 40-50лв. Като ключа се програмира в Ауди  България .Е как аджеба ще го програмират без пин код ако не го знаят никой не ти казва.

 

 

@anveni - проблема ми е същият, като твоя - и аз съм само с един ключ, само че колата е малко по стара - ауди а4 б6. Обиколих всички ключари в Бургас - е не можаха да го изчетат този пин код, въпреки, че всеки от тях се хвалеше, че е въпрос на 5 мин. Купих си кабел с ваг командеер 1,4 за да го изчета сам, но не успява - при всяко изчитане на таблото дава различен пин.  Обясняваха ми, че таблото ми било такова ( Bosh) и не позволявало изчитане на пин кода. В Ауди наистина не дават пин-а  - не за друго, ами май и те не могат да го видят, след това което прочетох из нет-а. Остава ми вариант с авариен ключ ( само пали и отключва - без бутони) от тях - предложиха ми го за 105 лв + 77 за обучение. Тук има колега от форума, който е доста хвален - juliani http://audibg.com/forum/index.php?showuser=13495 Има доста добри отзиви за него - на мен ми е доста далеч, но евентуално ти ако си някъде близо до Перник може да го потърсиш и да опиташ. Говорих с него за моя случай - той твърди, че ще го направи на 100 %.

Успех - и ако има някакво развитие в положителна посока пиши, за да знам и аз къде да ходя.

От два дена съм му писал на лични но явно  колегата има работа или не е сядал на компа и все още чакам отговор от него.За аварийния не знам но по пътя на логиката за да запали нали и той трябва да има чип за да запали а за да го програмираш пак ти трябва пин та не знам.

Редактирано от anveni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...