Jump to content

Подмяна на кожата около скоростния лост.


bizkitnas88

Recommended Posts

Днес от автоморга край Пловдив намерих доста запазена кожа за скорстния лост.

Моята е в окаяно състояние затова ще я сменя, но незнам точно как.

Някакви съвети от хора който са я сменяли ще ми бъдят полезни преди да хвана отверакта. 

 

Колата е Ауди А4 1996 седан.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развиваш топката, повдигаш основата, която е пластмасов ринг на щипки просто изкарваш цялото нещо през лоста. Какъв е проблема всъщност след като имаш пред себе си новата кожа и виждаш какъв е принципа? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвиваш топката и другото е на щипки. Задната част се притиска напред и нагоре и трябва да излезе. Аз купих една изкуствена от илиенци за 5 лева и я смених преди година. Още има хляб в нея.

 

Махането е по лесната част, зор ще видиш ако си сам при смяна на кожляка, защото се държи от една подложка с 4 винта, а кожата се пързаля яко и не сътрудничи.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях днес как я свали момчето в моргата но модела на аудито от което излезна тази част е от 2003 и беше съвсем разлияко самото табло около лоста. 

Моето е от една голяма дълга част започвашта от поставките за чаша и свършваща чак горе над радиото.

Да се опитам да махна цялата част от таблото или да скусам старата и да огледам как стоят нещата?

 

На това ауди от което я взех около лоста беше една малка част и пича само леко я повдигна с отверката тя изкочи беше от алминиум разби болчетата и кожата заедно с пластмасата на която е закачена изкочи и ми я даде...

Мойто табло е цяло не е само една малка част на която е около лоста затова се чудя утре как да го направя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нищо не разбрах от последния ти пост. Коя година е А4-ката ти? При Б5 е както е казал колегата Бат Сашо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pnzauto.ru/market/2864/5_f.jpg

 

Виж на тази снимка се вижда ясно каде е закрепена кожата.

как да я сваля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pnzauto.ru/market/2864/5_f.jpg

 

Виж на тази снимка се вижда ясно каде е закрепена кожата.

как да я сваля?

 

Развиваш си топката на скоростния лост, подпъхваш леко с една отвертка под кожата като гледаш да не нараниш пластмасовото барче и надигаш ще изскочи много лесно без много напъване ВАЖНО(подпъхваш отвертката от страната на ръчната спирачка точно където ти е "снадката" или шева) :) нататък имаш една пластмасова планка от долната страна, на която е закрепена кожата развиваш 4-те болтчета, които пристягат кожата и действаш по най-пипката и изнервяща част. И на мен не ми е ясно, защо е взел от Б6 кожа, аз си взех от магазин за авто аксесоари понеже не можах да намеря никъде да продават такава кожа.

Редактирано от iordan0ff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като огледах частта която съм взел започна да ми става ясно как може да стане.

Колкото до това от какво ауди е какво значение има? Кожата е много запазена мисля че ще изглежда добре и за 30 кинта си струваше.

Нова е повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значения защото няма да се мъчиш да сваляш кожата от пластмасовата форма с щипките ако не пасва. Освен това на всичките ми б5-ци и ц5 сега кожата беше в перфектно състояние, не може да е толкова трудно да си намериш като от твоята кола и просто да го боднеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...