Jump to content

Някой опитвал ли се е да ремонтира обтяжната ролка на AEL


Fitil4o

Recommended Posts

Утре след обяд съм фри...

 

пускам ти тела на л.с.

 

Шаибата е Ина-около 200 лева по спомен,или малко по малко, амортесйорчето оригинално Стабилус от ибей юк за 9 паунда (баси късмета си беше,признавам) :) Заради това го смених, иначе моето си беше читаво .

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един добър стругар и от бронз става втулката,с правена съм минал около 30000км. и така я продадох.Наварява се и оста и след това се престъргва че и тя се износва.После втулката се прави по оста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че ми се е скапал сменения с уж оригинален пружина-амортесьор. Купил съм го от Аутодинамик с уверението, че е оригинален и имаше вид на такъв.

Сега си сложих стария, който смених още преди да сменя ролката на алтернатора с демпферна и явно с обикновена ролка не е държал, но сега с демпферната ролка си държи идеално.  Въпросът е докога ще изкара.

 

Благодаря на колегата Фитилчо, който ми даде за проба, и неговото беше читаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Наложи се отново да се набутам за пружина-амортесьор. Старото явно си е било заминало.

 

Смених го с нов, дано този повече изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Вчера се случи нещо доста интересно и съм сигурен че и други колеги имат същия проблем . Оказа се че ремъка ми е бил поставен грешно и неговото сваляне слагане беше супер трудно. При грешния начин застъпва съвсем леко шайбата на динамото и обтегача е супер натегнат , ремъка също и как няма да  не троши фрайлайф ролката и обтегача . Проверете си в аутодата дали правилно ви е поставен ремъка по схемата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...