Jump to content

Въздух в спирачна система Audi A4


pano_pano

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера 31/07/13, смених всички предни носачи на моят автомобил /AUDI A4, бензин 125 к.с., 1996 г/. Когато си взех автомобила от сервиза забелязах че нещо не е наред със спирачките, от една страна при натискане педала на спирачката се чува едно "съскане", като че ли има въздух в системата, а от друга при натиска на педала до дъно и при спиране на автомобила се активира ABS-а. Ако се обадя в сервиза ще ми отговорят, че нищо не са пипали, та реших първо да попитам вас. Ако може някой да ме ориентира какво е станало и как мога да си реша проблема. Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съскане едва ли е от въздух в системата, а от "теч' на вакуум от сервото. А включването на АБС-а е от разместен датчик на някое колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади много ти благодаря за отговора. Може ли да ми кажеш къде точно се намира датчика?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчици има на всяко колело! От вътрешната страна, на шенкела.

Влади благодаря, размърдах датчиците и се оправи. Искам нещо друго да попитам. Имам този проблем от доста време. Колата ми загрява, когато карам и не се налага да спирам, да изключвам от скорост, или ако не съм в населено място проблем няма, държи си 90 градуса, в противен случай започва да загрява достига до 110 градуса. Ходил съм по сервизи, една година като че ли този проблем беше изчезнал, но сега отново се проявява. Някой може ли да ми помогне? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термостата не ти отваря, след като го смениш измии добре радиатора (много внимавай с пароструйката от близо  можеш да го пробиеш. 

Докъто го направиш и почне да вдига можеш да пуснеш топло в купето така охлаждаш двигателя и се тренираш като с сауна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...