Jump to content

Ъпдейт на MMI 3g навигации


Recommended Posts

Радвам се че е минало без проблеми, бях забравил да спомена в темата че ако направите ъпдейта, във VagCom ще се появи грешка при сканиране която се дължи на това че промените по колата не са синхронизирани със сървъра на ауди (накрая където натискаме Abort documentation му казваме че не искаме да синхронизираме). Грешката няма да навреди на колата но ако ви дразни има начин да се махне със VagCom-а, проблема е че забравих как става, ако някой има точното име на грешката може да го публикува тук и ще издиря точно какво се правеше за да се направи всичко перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 234
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам твоя проблем на какво се дължи точно ако не стане с други карти ще го мислим.

 

Иначе имам добри новини - имам новите карти за 2014 и активатора им, все още не съм го инсталирал на моята кола но ако всичко мине както трябва ще ги публикувам тук с инструкции кое как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

:flehan: Браво на теб за картите :zustimm: ,аз продължавам борбата но без резултат :wall: не става  и нестава  !!! Пробвай новите и давай и аз да пробвам :dance:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка за ваг-ком-а се използва след като се завърши инсталацията успешно, това е точно трика да се махне грешката от вагком-а която се дължи че не сме регистрирали промените в сървъра на ауди. 

А наистина ще е добре да каже колегата каква е била грешката, аз имах 2 теории - или първите 3 ъпдейта не са били инсталирани успешно преди картите, или торента нещо не е бил изтеглен успешно, но нека го изчакаме да каже какво е направил.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка за ваг-ком-а се използва след като се завърши инсталацията успешно, това е точно трика да се махне грешката от вагком-а която се дължи че не сме регистрирали промените в сървъра на ауди. 

А наистина ще е добре да каже колегата каква е била грешката, аз имах 2 теории - или първите 3 карти не са били инсталирани успешно преди картите, или торента нещо не е бил изтеглен успешно, но нека го изчакаме да каже какво е направил.

Грешката е супер тъпа :shocked: ,когато теглих торента вървеше доста бавно и аз го спирах пусках-спирах пусках изтривах торента после го  пусках на ново и на друго място да се запазят папките и стана една каша голяма да не ти е работа ,и след това съм копирал на картата не до изтеглени файлове  та заради това ми е давало тази грешка :scherzkeks: .Обаче след като мина цялата инсталация неми излезе никаква грешка,възможно ли е това ???

Новата карта за 2014 дали е с Гуъл?? :stupid:

Редактирано от ivoj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката се чете само с ваг ком като дадеш да сканира. Но ако я няма там да не ти пука - то грешката не влияе на колата по никакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще опитам да кача новите карти на моята кола, ето го торент файла с новите карти: https://www.dropbox.com/s/5ulu8pseg69emoy/2014_8R0060884BK_6.17.3.torrent

 

Активатора ще го публикувам след като се убедя че всичко работи, така че може да пуснете да се теглят картите сега и чакайте резултат.

 

В торента са само картите, т.е. ако сте със по-стара версия на софтуера/картите (2009-2012) може да се наложи да изтеглите и първия торент и да инсталирате всичко по ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах време да го инсталирам, ето го активатора - не съм го тествал но би трябвало да работи на теория.

https://www.dropbox.com/s/2yps37wjtsdx61x/MMI%206.17.3%20Activation.zip

 

Проблема който имам в момента е че 32гб картата която имам има лоши сектори и реалния размер е малко по-малък и новите карти не се побират. Не знам кога ще купя нова да го инсталирам за това поствам информацията тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се използва точно този активатор?  :huh:  След като приключа с ъпдейтите, качвам файловете от активатора на SD картата и пак е слагам, след което навигацията автоматично си чете инфото от картата, така ли?

 

 

 

Другото ми питане е относно този проблем

Предупреждение: видях 2 репорта(в чужди форуми) от хора на които хард дисковете им са се оказали прекалено малки за картите от 2013 година, решението за тях е било да отидат в ауди и да си поръчат нови по-големи хард дискове, не знам на какво се дължи това нито дали е често срещано явление, на моята кола 2009 модел нямаше проблем.

 

Тогава какво става? Започва инсталацията и изведъж дава грешка, след което всичко си е по старо му или се прецаква MMI и отиваме за нов хард диск и нова инслтация съответно? Благодаря :)

Редактирано от K4m3n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активатора се ползва като ъпдейт - качваш файловете от зип-а на празна флаш карта и инсталираш от ъпдейт менюто на колата.

Проблема се появява преди началото на инсталацията на картите така че ако нямаш достатъчно свободно място няма да ти прецака мми-то, може да смениш хард диска и сам ако ти се занимава но стандартния хард диск е с по-големи температурни толеранси от ПЦ хард дисковете (мисля че от -30 до 80+ градуса).

 

ето информация за хард диска: 
http://storage.toshiba.eu/cms/de/hdd/product_overview/product_detail.jsp?productid=187

операционната система заделя 10гб за музика и 30гб за картите

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да кача картите на SD карта 32 gb. Най-вероятно ще трябва да се търси 64 гига байта. В някои от форумите пише, че картата им е 10 клас и става. Моята е 4 клас и определено не побира информацията за карти 2014 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да кача картите на SD карта 32 gb. Най-вероятно ще трябва да се търси 64 гига байта. В някои от форумите пише, че картата им е 10 клас и става. Моята е 4 клас и определено не побира информацията за карти 2014 година.

Погледни как колегата HALF в пост №37 е обяснил,ако го правиш така не трябва да имаш проблеми с ъпдейта/колкото по голям клас ти е SD картата толкова по бързо ъпдейтваш/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите карти са почти на ръба и някой 32 гб карти не са достатъчно големи (всяка сд карта има малко по-различен размер поради технически причини).

Примерно на приятелката ми микросд картата е 32 гб и има достатъчно място да побере новите карти - само че още не съм намерил време да и бекъпна картата и да кача ъпдейта за колата там (с преходник към пълна сд карта).

 

Другото което мисля че ще стане е да се изтрие един определен файл от картата който е около 200мб и съм на 99% сигурен че е само за MMI3GPlus навигациите (в ъпдейта има файлове и за стандартната 3г както и за 3г плюс модела). Но там вече е малък риск и няма да го напиша тук за да не прецакаме на някой навигацията. Та накратко за новите навигационни карти - или 32гб сд със достатъчно място(на късмет е), или 64 гб (за което не съм сигурен дали мми-то поддържа толкова големи карти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих искал да рискувам с карта 32 гб, в смисъл да взема друга и пак да не може да побере картите от 2014 г. Виж за 64 гб както казваш може и да има проблем с MMI. Засега ще изчакам да прочета някъде, че може да се използва 64 гб и тогава ще действам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърсих информация за по-големите карти - максималният поддържан размер е 32гб SDHC карти, всички по-големи (64гб) са друг стандарт - SDXC и те няма да работят в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата карта показва 31.44гб
Ъпдейта е 31.60гб

Картата на приятелката ми е 31.79

 

Това е размер репортнат от Mac OSX, под windows размера се смята по друг начин и там цифрите са по-малки, но отново разликите са същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен по спомени  /в момента картата не в мен/ ми показваше, че не ми стигат около 370 МБ памет за да запиша цялата информация за карти 2014 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...