Jump to content

Ъпдейт на MMI 3g навигации


Recommended Posts

29,4 не е достатъчно за 2014 ъпдейта, новите карти би трябвало да са 30.1гб по windows-ки размер.

2013 картите бяха по-малки и се побираха без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 234
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако успееш да ги инсталираш пиши тогава аз мога да греша относно какъв размер ще е под windows но това не пречи да нямам достатъчно място на картата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за да го кажа по точно, лично съм си инсталирал картите през миналата година на SD 32 ГБ карта. Оказа се, че карти 2014 г. /без ъпдейт на ММI и без активатора, само карти 2014/ не мога да ги кача на тази SD карта, която използвах за картите от 2013 г. Не ми стига за малко от капацитета на SD картата. Ще трябва да взимам при всички положения друга SD карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли когато заредя новия ъпдейт дали ми освобождава мястото си стария/дали се изтрива/ или се натрупват ,защото ако се натрупват в един момент няма да имам място на харда което е супер тъпо :stupid:



И как мога да разбера колко ми е пълен харда??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги всичко  мина ОК.Вече съм с 6.17.3 и активатора работи.Разлики от по старите не мога да доложа ,отново не мога да местя със скрола по картата и да си избирам точка,аз ли нещо немога :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята навигация не съм имал проблем с избирането на точка от картата. Така си беше и преди интервенцията и след това. Ivoj кажи модела и марката на SD картата, че не ме сдържа да инсталирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали знае тези карти ще станат ли на А6 2012 г. и активатора решава ли проблемите с кодовете за активация, които знам, че се искат няколко пъти в процеса на ъпдейт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от модела на навигацията, прочети темата от началото и ще видиш на кои навигации работи точно.

Кодове за активация не се искат никъде, дори няма клавиатура с които да въведеш такива кодове и оригиналната активация става през сървърите на ауди които генерират активационен файл и го пращат на колата по сервизния кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох темата и затова не съм сигурен. Колата е тази, която е на снимката от пост 44, явно е 3G+ с въртящо се меню. За съжаление картите са с база данни от 2011 г. и са супер неактуални. Ще ми се да сложа базата от 2014 г. Разбирам, че активационния файл ще работи, на картите са за 3G HDD и няма да работят, прав ли съм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картите имат нужните файлове за ъпдейта, активацията не знам дали ще работи в случая, най малкото твоята кола има интернет конекция и вероятно правят и онлайн проверка за активацията. Накратко може да работи но е по-вероятно да не стане, за това не рискувай за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност нямам безжичен модул със СИМ карта, както и нямам Гугъл мапс. Картите просто са триизмерни. От Порше Запад ми казаха, че им искало кодове, които се въвеждат в процеса на инсталация, но аз не съм убеден дали това е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти помогна в случая, или рискуваш или отиваш в порше и плащаш. За кодовете съм сигурен че не са нужни (даже тези които продават активацията ти искат вин номера за да ти "генерират уникален код" но реално ползват универсалният активатор). Възможно е ако го правиш в оторизиран сервиз да закупуваш код който се праща в германия от тяхната система за да потвърди покупката и да ти качи активационният файл(сертификата), но при варианта който съм дал това се пропуска и направо си качваш сертификата и имаш работеща карта.

 

Докато някой не опита няма да разберем дали работи на тези коли с новия интерфейс, така че или рискуваш (и в най-лошия случай не работи и трябва да платиш в порше да ти активират картите) а в най-добрия всичко работи и всички други със същата навигация също печелят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Според мен ако картите не са съвместими би трябвало колата да откаже ъпдейта. Аз се притеснявах най-много от активацията. Съгласен съм да рискувам, но не съм сигурен, че ще се справя сам. Трябва ли задължително първо да ъпдейтна MMI-я?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да минеш през всички ъпдейти които са в първия торент (включително картите от първия торент понеже освен карти в тях е включен и софтуерен ъпдейт който се изисква от 2014 карите).

 

Т.е. теглиш и двата торента (2013 и 2014) и започваш от началото до края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята навигация не съм имал проблем с избирането на точка от картата. Така си беше и преди интервенцията и след това. Ivoj кажи модела и марката на SD картата, че не ме сдържа да инсталирам.

 

 

SDHC картата която съм ползвал е:TDK 32GB-class10- цена в Техномаркет 55лв

Редактирано от ivoj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ще взимам от препоръчания модел SD карта и ще се пробвам. Оказва се, че на този етап SD 64 ГБ  карти не могът да се форматират под FAT32 и от там съответно не могат да се използват на MMI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, в мнение 72 споменах защо по-големите карти не работят. Аз скоро ще опитам с триене на някой ненужни файлове от инсталатора но наистина не остава време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота успешно без никакви проблеми инсталирах, ъпдейт на MMI, качване на карти 2014 г. и активатор за картите. Благодарности на ivoj  за информацията за SD картата. TDK 32GB-class10 събира информацията без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...