Jump to content

Ъпдейт на MMI 3g навигации


Recommended Posts

Тази опция я има във всички коли но мисля че не е правилният начин за ъпдейт, натиска се клавишна комбинация (описано е в тази тема) за да се започне ъпдейта.

 

Като инсталираш първата карта мми-то ще се рестартира и ще почне да работи в стандартен режим, когато това стане, махаш първа карта, пъхаш картата с активатора и пак натискаш клавишната комбинация за да започнеш инсталацията на активатора.

 

Рестарт се прави като последна стъпка от инсталацията на всяка карта, независимо дали е софтуер, навигационни карти или активатор.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 234
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря отново на HALF за точните отговори и напътствията.

 

С клавишната комбинация Setup + Return за около 6 сек. за започване на ъпдейта, която е описана в предишните постове не се получава при мен. Не знам защо.

Някой има ли идея защо - дали не е с други бутони или е забранена от някъде?

 

Картите с активатора ги изтеглих от руския Audi forum, който Kiroji ми подаде преди - на 7.02.

Когато се опитвам да разархивирам активатора понеже е zip file ми иска парола. Явно при създаване на архива е зададена.

Kiroji, писал си, че си качил всичко без проблеми. Пиши моля те на теб иска ли ти парола. Може и да са я написали някъде но да не съм я видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паролата я пише в 14-ти пост:

парола, за да архивирате одит fayslift.ru (на латиница). 

Мисля ,че имаше още един Активатор в сайта. скриптов активатор: https://yadi.sk/d/rEqdqLyjeTBhL

 

Не съм инсталирал още новата версия,че нямам време.И не мога да кажа още нищо.

Но от същия сайт съм направил всички ъпдейти от 2009г до 2014г без проблеми.

Редактирано от Kiroji
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiroji, благодаря!

 

Видях как точно е паролата и го разархивирах. Изтеглих и script activator-a.

 

Кой да използвам?

Видях,че първия е за 3Ghi /Вот Вам готовый активатор для 3Ghi (НЕ ДЛЯ 3G+) карт CH 2015 - 6.20.4

/

a скриптовия за 3G - това значи че е за навигацията с HDD нали така?

 

MMI на Q5-та ми е с HDD !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега ще кача и другото !

Тия двете на които показва Y ги ъпдейта за нула време. Навигацията се рестартира два пъти сама и след това след като проверих на коя версия съм установявам че съм на същатаааа

post-94026-0-85061600-1424361866_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам грешки, ако си чел начина на инсталация описан назад в темата, там пише да избереш и натиснеш Start Download.

 

За въпросителния знак може да означава повредени файлове на картата, какво използваш да ги копираш , windows или mac

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами: AUDI MMI_3G и срещу него този въпросителен ? Какво значи?

Четох подробно всички твои указания. Натиснах start download и тя си ъпдейтна само тези на които си беше дала Y.

Всичко протече за около 5 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в мак-а, и аз го имах същия проблем, изтегли торента под windows и го копирай на картата отново под windows, мисля че мак-а добавя разни скрити метафайлове при копиране които объркват колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах гаден Mac

Сега забелязах, че едни и същи файлове преди да бъдат прехвърлени на картата са text а след прехвърлянето са Unix Executable File - някакъв странен формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HALF,

Направих каквото каза брат!

Изтеглих торента на window-ски комп. И го прехвърлих на картата.

И пак ми показва въпросчето !

Да не би да не е за моята кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен абсолютно същия проблем се оправи само с теглене под windows и копиране от там, ако файловете минат през мак-а веднъж се прецакваха.

Точно за твоята кола е, иначе и другите неща нямаше да се инсталират. Форматирай картата и опитай отново, ако не стане изтегли торента (не копирай от мак-а) наново на друго пц и опитай отново.

Алтернатива е някой който успешно е ъпдейтнал да ти даде неговата карта с файловете за няколко часа.

Редактирано от HALF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря HALF,

Мисля си, да не би да има значение версията на firmware. Аз съм с Train version P0022 ; MU Software 0027.

Някъде четох, че трябва да съм с P0257

От къде да си я ъпдейтна има ли нужда и как точно става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стария ъпдейт беше нужно 0257, новия аз не съм го инсталирал и не знам какво изисква.

Ето ти адрес със възможните ъпдейти за колата:

https://disk.yandex.com/public/?hash=EdTij5rUPVFAiPzOSchB5IoKNcE4f4CZYEKXpK95SSM%3D%3A%2FПрошивки

 

изтегли и инсталирай последния, ако ти се оплаче че твоя софтуер е прекалено стар, може да се наложи да инсталираш всичките по ред, но ако си късметлия само последния ще е достатъчен.

Инсталира се по същия начин като картите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Най-накрая успях.

Първо трябва да се инсталира the latest train version P0257.

След това си разпознава и инсталира картите без проблем.

HALF, специални благодарности пич. Без твоята помощ нямаше да успея!

post-94026-0-59980600-1424635237_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги,

навигацията на Q5, която купих наскоро предполагам е 3G+, след като е с хард диск. Но колегата от когото купих колата не е правил никога ъпдейти и е статус от 2010 година. А именно:

software version 0022 d1

database 8r0060884e ece 585

 

Прочетох че трябва да мина през всички ъпдейти общо взето и че има разлика между 3G и 3G+. Пост 1 от тази тема (с петте SD карти в торента) валиден ли е за моята навигация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново,

първо - благодарности на колегата за файловете. Вчера опитах да започна ъпдейтите от SD1 но безуспешно. Първият симптом беше още със започването- задържане на setup и return не подейства изобщо, нямаше никаква реакция. Когато опитах през стандартната опция от главното меню - даде че не открива файлове за ъпдейт на СД картата. Някакви идеи ? Да не би версията ми да е прекалено стара?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, другият уикенд докарвам колата в Бг. По принцип в следващата година или две докато реша да я сменя - ще стои там. Естествено бих предпочел ако мога да си направя сам ъпдейта и другите интервенции- като гледах цената на кабелите са доста по-евтини от цената друг да ти го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...