Jump to content

Как да подкарам нет на таблет от външна флашка (бисквитка)?


Recommended Posts

Здравейте колеги! От скоро имам таблет и искам да подкарам интернет от флашка обаче срещам трудности.

Не съм работил до сега с операционна система андроид и те първа я разучавам.

Таблета е този

http://privileg.bg/bg/shop/details/196/24/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/privileg-mid-7a.html

флашката за нета е HUAWEI E220 като е описано в спецификацията на таблета, че той поддържа този модел.

Включих я и ми излезе един индикатор за сигнал на който като кликна ми дава да конфигурирам устройството и нататък аз съм пас.

Моля който е в час с тези неща да помогне и да ме насочи как да подкарам нещата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Флашката за нета"...

Това към някой мобилен оператор ли ще да е?

Ако да, трябва да се настрои "модема" за връзка към съответния оператор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Телефона в  " настройки" има опция "използване на данни" и там давам ON и OFF. Преди години и аз имах такъв нет но на лаптопа и до колкото си спомням трябваше да се инсталира драйвер за да разпознава флашката с нета, може и при Андроид да трябва драйвер за да го подкараш. Успех

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В настройките, при WiFi опциите (настройки за мрежи) трябва да има "more..." -> mobile networks -> access points names

Там би трябвало да са видими точките за достъп на глобул с възможност за настройки. А самите настройки би трябвало да ги има някъде на сайта на глобул.

В android.bg разправят, че са това:

Name    Globul
APN    globul
Username    globul
MMC    284
MNC    05

 

Това малко наизуст, по спомени, защото нямам възможност да го пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези настройки са налични. Ще го ресетна и ще видя дали ще тръгне.

Е не тръгна. Пише и че има активна споделена връзка или безжичена връзка или нещо от сорта понеже не мога да го дочета докрай. И още нещо. Когато включа флашката след няколко секунди ми излиза долу в десният ъгъл до индикатора за батерия символ 3G и след 3 сек изчезва. Остава индикатор за силата на сигнала на връзката който обаче е празен тоест все една няма сигнал.

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...