Jump to content

Дросел - сходхни номера


Ch3f0

Recommended Posts

Колеги имам проблем с дроселовата ми клапа.Търся да закупя някоя втора ръка,но така и не мога да намеря друга със същите стокови номера по Ауди.Колата ми е с жило.До колкото разбрах на А3-ките дроселите са без жило(на някой),а и те нямат двигатели АЕБ,само А4 и А6ците са с АЕБ двигатели(понеже моята е с двигател АЕБ). Има ли някакво значение от какъв двигател е и номерата дали съответстват .Трябва ми по принцип с тези номера 058 133 063 Q / 408 237 212 008.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на скорост когато подавам газ и леко се усеща как предърпва,а щом изключа от скорост оборотите започват да падат,да се вдигат,че чак да гасне понякога двигателя.Кофти работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а почистван ли е, и има ли изобщо грешки, които да са свързани с дросела. Мисля че работата му (параметрите) може да се наблюдава онлайн.

Предърпването при ускорение, може и да е от не добре работеща бубина или дебитомер. 

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми носех я колата на майстор,доста добър и известен във Варна,обстойно я погледна и провери доста неща,на компютъра също си я закачи,отвори го целия дросел,почисти и пистите вътре в него,тества я колата в движение,и макар че не показва никакви грешки по двигателя,според него е от дросела,износени писти,макар че видимо са здрави.Каза че просто вече е станал муден самия дросел,макар че работи и недава грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак ако се окаже че е от дросела,мога ли да сложа такъв с други серийни номера ,а не със същите като този с който съм в момента,без да има някакви грешки,защото не мога да намеря със същите номера като моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам само със същия номер можеш да сменяш... Май може последната буква да е различна, но си е до тестане... А за "муден" дросел сефте чувам. При спукана мембрана на средното или скъсана картер на вентилация може и да не набива друга грешка освен на дросела. Съвет от мен - провери си мъркучите за пробиви, ще ти излезе стотици левове по-ефтино...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Редактирано от Mountebank
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пробвай при друг майстор някъде...и на мене ми ги правеше същите номера, 100 пъти я обучавахме, почистваха я и т.н., но проблема оставаше. Накрая и аз се бях засилил да я сменям, и я закарах на един приятел за да смени окачването и той ми каза, че го е оправил тва и, че е бил грешен ъгъла на клапата. Вече нямам драми, а щях да изхвърля работеща клапа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...