Jump to content

Вибрация и шум при завой 3.0TDI Quattro


sharper

Recommended Posts

Смяната на маслата го подобрява но не мисля, че го спира. И при двете ми аудита си го имаше преди и след смяната на маслата. Аз обаче го получавам само в дясно. При въртене на място прищтраква, а при бавен десен завой на павета тропа. Лично предполагам че идва от рейката с годинките. Така и не разбрах дали нашите се рециклират.

 

Другия проблем който спомена може да е от хидравличната течност. Провери си я защото дори 50г да липсват и почва да стърже във волана при завой с малко повече натоварване.

 

Аз тези дни я доливах и част от стърженето изчезна, но ми остана още едно както и някво друго прищтракване когато върта наляво (веднага, не накрая и само на място). Май ще опирам да боря рейката, така че ако някой има опит с нея, няма да откажа инфо по въпроса :)

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно да е от рейката, но днес ме посъветваха да мина стенд, да не би да има проблем при градус наклон на самата гума,съмнява ме но ще се пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

до тук всички казват едно и също, мога да кажа че и при мен е така карам 3.2 quattro, все едно леко подскача колата на завои, предстои ми смяна на маслата,темата ми се вижда недовършена пишете после колеги какви резултати сте постигнали и как (освен ако не се окаже нормално това за quattroto)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

И при мен се усеща вибрация при тръгване със завит волан смених масло на скоростна кутия,диференциали и раздатка но вибрацията не изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При quattro си има винаги лека вибрация, единствено при по новите не съм го усещал.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, StanTanev написа:

 

При quattro си има винаги лека вибрация, единствено при по новите не съм го усещал.

Аз като смених маслата на моята 4Ф и вибрациите изчезнаха напълно.

Навит волан и бавно бързо все тая, няма вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

А какво масло и какво количество побират раздатката и диференциалите?
Колегите, при които е имало положителен ефект.

Защото и при мен когато е студено маслото няма проблем, при загрято обаче тресе яко на обратните.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@al3xxx  Ей тоя комплект ти трябва:

 

 

On 1.04.2018 г. at 7:59 PM, OvivO said:

При студена кола няма вибрации, ако са сменени маслата, но при загрята не усещаш ли леки при обратен?

 

Като ги смениш топла, студена няма значение - нищо не се усеща.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Едва днес успях да сменя маслата в дифовере и в раздатката - положителен ефект определено има. Препоръчвам на всички да си ги сменят (голяма тиня изкарах) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...