Jump to content

Общи въпроси за А3 (8L)


nikolae

Recommended Posts

Здравейте,

 

Става въпрос за Audi - A3 (8L) - 1.8 20V (125 Hp) 97-98 год. 3 вр.

Отскоро колата е при мене и имам няколко новашки въпрос

Ще се радвам ако ми отделите време за въпросите, които имам по нея.

 

- парно

Когато колата е загряла (90 градуса) вътре духа топло, но не горещо.

Първо ще я закача с vcds да видя какво има като грешки, но някакви насоки - термостат ?

 

- чистачки

Когато натисна лоста за чистачките нагоре или надолу тръгва само задната,

предните не. Това проблем в чистачките ли е или може да е замръзнала течността

вътре, но тогава не трябва ли пак да си търкат?

 

- музика

В момента им някакво много смотано радио и една работеща тонколона.
Искам да сложа приличен mp3 cd/usb/sd (по възможност dvd и bluetooth) плеър
+ две или четири тонколони (като начало може две във вратите, пък задните за кората
допълнително след време зависи от цената)
Какъв размер колони може да влезе във вратата без преправяна  и запазване на капаците ?
Далеч съм от това да е супер висока клас музика в колата, но си мисля, че до 200лв.
бих могъл да се включа в нещо прилично ? Като плеъри си мисля нещо от рода на 1, 2 или 3.
Мога ли за около 100лв. взема приличен плеъер /нов или втора употреба/ задължително с усб (по възможно двд, сд карта и блутут) да свири нормално. Бих се радвал ако е нов
като модел, да работи бързо, не да цикли, да му се сменя цвета зависимост от цвета на таблото и други актуални и не актуални глезотии.
Тонколони за 100-120лв. чифта или по-добре 4 колони за 150 примерно ?
Ако ги взема нещата от някой магазин редно ли е 
монтажа да бъде от магазина ? За София става въпрос.
 
- табло
Има поизгорели пиксели по таблото. Как се ремонтира - лентов кабел или? Приблизителна цена ако знаете ?
 
- фарове
Какъв цокъл (H1, H7..) са крушките? Като цяло съм забелязал, че тези аудита има слаби фарове и се замислям за ксенон 
или някоя хубава крушка (Night braker Osram примерно)
 
- кора под двигателя
Забелязах, че такава няма. По принцип ли са така и може ли ако е нямала да сложа такава ?
 
най-сладкото накрая :-)
- газ
Може ли да се сложи обикновена газ (не газов инжекцион) и какви биха били проблемите в последствие?
Питам защото съм виждал на А4 със същия мотор и колектор (чугунения) обикновена газ и хората казват, че 
нямат никакви проблеми, а сервизите за газ казват, че твърдо ще има проблем.
 
 
Благодаря предварително !
Редактирано от nikolae
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честито за а3-ката!

Ето и отговори на някои от въпросите ти:

- парно

тука нещо не разбрах какво точно искаш да питаш, но пробвай да го сложиш на HI и вентилатора на макс и виж тогава как ще духа. При загряла кола трябва да става сауна вътре за отрицателно време.

 

 

- музика

За около 200 лева можеш да си купиш следните неща.

Нов плеър Pioneer - http://aval-bg.com/products/product_id/1675/category_id/9/Pioneer+MVH-150UB

Само с USB е, ако държиш на bluetooth ще трябва да извадиш още 60-70 лева за плеър като тези:

http://aval-bg.com/products/product_id/1791/category_id/9/Pioneer+MVH-350BT

http://aval-bg.com/products/product_id/1923/category_id/9/Alpine+UTE-72BT

 

За още 100 лева можеш да вземеш и две елипси Hertz DCX 690 за кората отзад - http://aval-bg.com/products/product_id/1923/category_id/9/Alpine+UTE-72BT

Вече срещу още стотина лева можеш и да вземеш и говорители за предните врати предните врати - http://aval-bg.com/products/product_id/4/category_id/6/Hertz+DSK+130

 

- фарове

Ако рефлектора ти е заминал, каквато и крушка да сложиш няма да свети добре. Иначе крушките са H7 за къси и H1 или H4 за дълги (ако имаш и фарове за мъгла).

 

- газ

То сигурно може да се сложи обикновенна газова, друг е въпроса колко си струва. На фона на проблемите които може да ти създаде обикновената газова, мисля, че няма смисъл да спестяваш едни 200-300 лева. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парното на загряла кола, на 26-27 градуса беше, клапите ги завъртях нагоре или надолу не си спомням

едното духа топло, другото студено та врътнах ги на топло, 70% сила и някак си духаше топло-хладко, не правеше

жега, каквато според мене трябва. Ще проверя антифриза и ще пробвам пак.

 

За музиката и аз горе-долу се бях спрял на подобни продукти, просто се чудех дали 

втора ръка не мога да взема висок клас плеър за 100на лв, макар, че май смисъл от него.

Търся просто прилична музика да поддържа папките и да изписва имената на песните веднага

(имах един стар пайнер, при всяко пускане трябваше да се влиза и цъка, за да изпише имената на песните)

Т.е. да разбирам, че размера на колоните, които могат да влязат в предните врати е 13 см ?

 

- фаровете 

Как се проверява рефлектор :-)

Чудя се направо да взема кит моримото за лупи и да слагам ксенон.

 

Относно чистачките ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Проблема с парното е най-вероятно заминал термостат т.е седи отворен и за това не загрява.Не е скъп около 20-30 лева , няколко часа псовни и нов антифриз че ще изтече доста количество, таман ще го смениш и него :)
 

-Чистачките когато ги пуснеш на горе тръгват ли предните или въобще не тръгват.Ако не тръгват е заминало моторчето което ги движи или да се надяваме бушон /започни от бушоните/,моторче от моргата /.Ако пък работят погледни рамото да не е изкривено и когато превключиш само на една серия/леко нагоре или надолу/ да не тръгва.

 -За таблото се сменя самия борд комп-дисплея  той си има лентов кабел./Тука имаше колега от Пловдив който и ги сменя и ги продава потърси темата.цена май около 100 лева всичко/.

-За музиката прецени сам разгледай офертите, естествено че можеш и сам да сложиш каквото ще си вземеш но май гаранцията отпада.За цената колко ти е  джоба лична преценка 
  ./П.с Познат на скоро закара колата в Авител и доста добре са се справили даже и са му уплътнили добре корите./

 

-Фаровете  габарит са H1 къси са H7 .Дългите не ми се налагало да ги вадя но мисля че са H11/ не съм сигурен/.Препоръчвам ти philips xtreme vision +100  или osram night braker, хубави крушки и са качествени, светят добре аз съм с Philips.

 

 -Кора е имало може да е изпаднала, аз имам и са колко пази тя си знае но има там нещо си/ кофти е че когато си падне нещо не пада на земята ами в кората и трябва да я сваляш но пък пази не пръска всякаква гнус по двигателя /.В твоя случай по желание няма да получиш нищо кой знае какво, но определено и няма да загубиш.кора от моргите виж преди дали имаш къде да за захванеш да не е изкъртена предишната и да се вкараш в филм.

 

За газта не мога да ти кажа карам дизел, сигурен съм че може друг е въпроса дали си заслужава.Някой друг с газова да те светне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукча писател, чукча не читател. Кво му говорите бе, колеги? :huh:

 

- парно: Колата загрява до 90 градуса, кви термостати, къв контрол от климатроника - щом не духа, значи са заминали клапите които са зад арматурното табло на автомобила

 

- чистачки: При натиснат лост надолу И/ИЛИ нагоре трябва да работи само и единствено предната чистачка. Задната се пуска посредством бутане на лоста в посока към арматурното табло на автомобила.

 

- фарове: Н1 - габарит? Ми НЕ! :stupid: Нормален двусекционен фар на Ауди 8L от преди фейслифта и без халогенни светлини е с Н7 крушки за къси светлини и Н1 крушки за дълги светлини. Габарита е на най-обикновена w5w 12v крушка.

 

- музика: Плеърите според мое мнение са по собствен вкус. Само съвет за говорителите - имай предвид, че ако вземеш по-дълбок говорител може да опре отзад в металната рамка за стъклото. А  за задните корите - имаш заготовка в пластмасовите кори отстрани до седалките, за да не режеш кората на багажника.

 

- табло: С FIS диплей ли си? Предполагам с халф фис - купува се нов, че лентовия кабел върви с него. Грубо към 200-300 лева отиват за читав дисплей с монтажа.

 

- кора: Полезно е да я има - най-вече да не се цапа автомобила при сняг/дъжд, а и пази чаркалаците отдолу. Също двигателя стопля една идея по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно парното, лятото не духаше много силно климатика. Духалките се бяха позапушели с една такава

черна вата на парчета. Бях ги свалял и бях позачистил и лятото си духаше доста студено. Сега ще я гледам пак как е.

 

За музиката на място в авител каквито колони паснат, пак ще е по-хубаво от сега.

 

Кора ще се потърся из моргите, не вярвам да струва повече от 30-40лв. виждам само плюсове с нея.

 

Чистачките пробвах всякакви комбинации предните не се мръднаха, много странно.

 

Крушките за фарове този night breaker къде в БГ може да се купе изгодно? Преди за друга кола бях гледал, че искат

около 50-60лв. за комплект а в ибеи-те са по 10-15 паунда, но предпочитам тук на място да ги пробвам и сложа.

 

А какъв антифриз се слага на тези мотори? тук са дали какви ли не.

 

п.с. още нещо да попитам.

Има ли сайт за Ауди-тата подобен на bmwfans.info и realoem.info ?

 

 

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колоните би трябвало да са ти 13см предни "басови" и 17 см задни. Това с фланци - в авител има прилични комплекти за по 100ина лева две.

Антифриза е г12 червен ако не се бъркам.

Чистачките както каза колегата най-вероятно е заминало моторчето ако няма живот в тях..

За информация може да свалиш Аuto Data или Etka от замундата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За антифриз и аз потвърждавам - G12. Аз ползвам на НЕРУ и съм доволен - всичкото семеен автомобил се кара с такъв. Вече къде е най-изгодно - по твоя преценка, без отстъпка цената им е горе долу еднаква навсякъде. :)

 

Парното съм 99% убеден, че ти е излетял дунапрена и за това не топли хубаво. Потърси във форума и ще намериш тема за проблема. Фаровете може да разгледаш в дриве.бг. Не знам дали в някой магазин ще се навият да ти отворят опаковка, за да пробваш. По-добре някой познат с такива да потърсиш. :)

product_174.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите заемам се с нещата :-)

 

Още нещо ми изскочи като питанка. И на други ауди-та от тези години съм виждал

огледалата са приближаващи. Има ли начин да бъдат сменени (по възможност и трите) 

с такива нормални, които не приближават ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...