Jump to content

Питане за офсет на джанти


mitko85

Recommended Posts

Днес се сдобих с едни капли от А8, 17" 8J ET48. В момента тенекията е с 15" 7J ET45. В процес на търсене съм на гуми 225/45/17. Според интернет калкулатор, вътрешния ръб на 17-ката ще е с 16мм по-навътре от този на 15-та и съответно външния с 10мм по-навън. Само джантите не опират никъде. Питането е какъв е шанса гумата(225/45/17) да опира в шенкела? Някой карал ли е с такъв сетъп?

Джантите са като тези на снимката.

post-55060-0-05372800-1392590417_thumb.j

Редактирано от mitko85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е вероятно да опре,но трябва да се пробва за да разбереш със сигурност,аз съм с 17" 8J ET35 и от гумата до шенкела разстоянието е малко,колкото да си мушна пръста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше извършен монтаж на една гума. Не опира никъде, нито отпред, нито отзад.

Мисля да сложа по 5-10мм дистанционни фланци на задните колела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са ти тогава,тея фланци 5-10 мм. на задните колела,нали не опират никъде гумите?

Другото е трошене на пара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като пробваш ще сложиш ли някоя снимка да видим как стоят с фланци и колко мм,че съм със същите джанти на същата кола и ми е интересно.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш ли представа колко тежи една такава джанта и можеш ли да я изтеглиш, ако не си монтирал гумите?

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам с какво да я претегля. Утре гумаджията, ако има някакъв вид кантар, ще го помоля да я претегли. Не е тежка, даже ми се струва по-лека от други 17-ки, които съм вдигал.

Фланци не съм на 100% сигурен, че ще слагам, първо ще видя как ще застане колата с 4 джанти.

Редактирано от mitko85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах джантите днес. Харесва ми как застанаха, засега ще се въздържа от фланци. Ето и обещаните снимки. Това засега от мен.

7090758f.jpg7090761y.jpg7090764z.jpg7090767z.jpg7090774Y.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре стоят на Б5 Аванта, ноо може едни 10-15 мм фланци за да станат още по-добре!

Едно момче, което продава същите ми каза, че са по 9.5 кг бройката но малко се съмнявам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...