Jump to content

Audi A3 8P 2.0TDI неравномерни обороти на празен ход


netizen

Recommended Posts

Става дума за A3 8P 2.0TDI BKD мотор. На студен мотор всичко е ток и жица, на загрял мотор клати оборотите доста изнервящо  :huh:

 

 

Маховика е наред.

Дюзите са в норми:

1: -0.3

2: -0.1

3: 0.3

4: 1.2

 

Синхронизацията на валовете и тя е в норми -2 , тук ще бутна да речем , да стане на 0.0 , но не вярвам да се отразява на празния ход. Инак колата върви и гори както се очаква от нея. Та това е колеги, ако някой има идеи, моля да сподели  :flehan:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същия мотор и същата история, но съм забелязал че не винаги го прави като загрее и понякога го/ не го прави според позицията на колата- наклон ... Но при мен има първи признаци на маховик и го отдавам на това, ма май не сме единствените с подобен проблем. Иначе всичко друго си е наред откъм вървеж и разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам човек аз имах под рака препарат на мафра и четка за зъби  :hilezh: доста добър ефект ако не бях си я свалил аз щях да повярвам че е нова ! пък може и да търсиш това 

Valvoline EGR Cleaner 

така като гледам клипа даже няма нужда от стържене 

успех :)

Редактирано от audi13121
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, ето го примера при загрял мотор на равно от преди малко:

 

 

Липсва каквато и да е индикация за играещи обороти... Дали е EGR  не знам, но така или иначе ще го чистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята е същата работа играе стрелката но не винаги.на скоро ми спря ЕГР....  и пак си го прави...нямам идея от какво се дължи.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех колата след смяна на ангренаж и водна помпа, чистене на турбо и ЕГР. Оборотите вече не играят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тераноид, пропусна да споменеш центровката, за която писа в другата тема, че е куцала! Логично, че ще се оправи ама надали от чистенето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. При мен играе само стрелката. Усещане за промяна на работата на двигателя също няма. Но днес примерно цял ден след като загря си играеше. Качвам клип от преди няколко дни, когато играеха: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростния лост играе от тампони на мотор/ск. кутия , няма го тоя проблем. Другата седмица ще видя как ще са нещата след бутане на центровка и чистене на егр.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

аз бях по същия начин.На сфетофарите се изнервях много.Оказа се едната дюза+маховик :( . С връзки ремонт= LUK маховик + Ремонт и синхронизация на дюзи=900лв и всичко е ТОК вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...