Jump to content

ауди а4 1.6 пропуши


bet365

Recommended Posts

Здравейте колеги! След 1 седмица некаране на колата започна да пуши сивосин пушек! Колата е със сменени гумички , не гори масло викам на майстора да не би да са сегменти , той каза , че трябвало да цапа свещите ако са сегменти а то не цапа. Вчера го закачиха на комп да видят да не би нещо смесите да не са както трябва но всичко е наред. Ако някой може да сподели някакви идеи ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивото на антифриза е на максимума , не гуми антифриз сменях му един пластмасов фланец защото течеше , но това беше лятото . Смених му и маслото преди седмица мислех , че е от него , но пак не се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като я запаля поработи малко и почне да пуши спира и пак почва ако си свободен може да я видиш днес или утре ?!



няма значени студена или топла като я запаля изпушва после пуска си изгорели газове и след малко почва да пуши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако не надува и не смуче и не меша маслото просто чакай и наблюдавай , но е ясно че става нещо . Ако е изпаткала гарнитура и зейне повече през ноща може да влезне водичка в цилиндъра и сутринта като запалиш да стане шоу, но това повече теоритично ако толкова е отворена надали ще може да се кара колата . Вчера на магистралата имаше едно рено което беше хвърлило водата и онези зяпаха отпред , а колата работеше и пушеше стабилно .

Изпратено от Тапата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам сега ходихме на клубна среща колегите казаха , че не пуши толкова много то ако меши , няма ли да има масло в казанчето?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

https://www.facebook.com/photo.php?v=813260915370032&l=2448755868766361648

ето клип как пуши , ако някой има идея да сподели ! Преди два дни сипвах газ в цилиндрите случайно да е залепнал , някой сегмент , и днес като го запалих никакъв ефект!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в тази фаза колите най-много вървят. Следиш и доливаш периодично синтетично масълце и караш на макс. След 10 хиляди смяна на маслото с добавка-уплътняваща. После ново Ауди :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си забавен , но не мисля да оставям колата на съдбата , каквото и да е ще го оправя! Колата не гори масло , ако беше се постарал да прочетеш цялата тема , можеше да разбереш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Според мен при студените температури навън нормално си пуши. Ако не спада маслото и антифриза и не черни аспуха-няма за какво да се безпокоиш. И аз като я взех моята ми се струваше ,че много пуши в сравнение с предишните ми коли. И отделно при това при тръгване се излива вода от тръбите - но вече шеста година я крам и не доливам нито антифриз нито масло-никога не ми е падало нивото. И колата си върви като пушка.... :)

       Между другото съм наблюдавал и други А4-ки .Всичките им тече вода от тръбите отзад ,когато са студени и отделят малко повече пушек. (загледай се на някое кръстовище със сфетофар,като потеглят) По скоро това е водна пара. Според мен на А4-ките е по дебела и обемна генерацията и затова се отделя по- голям конденз.

А ако е и изтърбушен катализатора още повече....:)

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е със сивосин пушек означава ,че гори масло. Трябва да мирише на масло, да пада нивото ,да цапа свещите или да черни аспуха.

Покарай я повече свали и провери свещите(трябва да са светло керемиден цвят) и си провери нивото на маслото дали е паднало.

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нивото на маслото е съвсем леко спаднало , свещите бяха като нови преди два дена ги сваляхме като сипвахме газ в цилиндрите,  но ефект няма , може и да е от неправлно сложени гумички, ще я покарам още малко така ако не се оправи я карам на друг майстор да провери гумичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...