Jump to content

Recommended Posts

Колеги, намерил съм добри гуми с размер 225/50/17 за новите ми джанти 17" 8J. Някой слагал ли е този размер, на калкулатора ми дава 24 мм увеличаване на диаметъра спрямо препоръчителния размер 225/45/17. Колата е А4 Б5 Авант 99'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи и от ЕТ-офсета на джантите и разбира се от окачването,аз съм със 17-ки   ЕТ35 8J  гумите са 225/45/17,окачването е 1BE и вътрешната страна на гумата минава на  1,5см от шенкела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега според мен няма да станат гумите най-добре си намери на 45 няма да имаш никакъв проблем с което и да е окачване.Тази вечер четох тема за колега със 225 на 50 и упирали в окачването ставаше въпрос за а6 4ф по спомен.Аз съм със 17-ки 8j ет 48 на а4 б5 и гуми 235/45/17 и нямам грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4Ф се кара стандартно на 225/50/17 (по препоръка на производителя) , така че написаното по-горе не е истина . На Б5 съм карал 235/45/17 , 215/50/17 и 225/50/17 без никакъв проблем . Става въпрос за стандартни джанти за този модел - 7,5х17 ЕТ45 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте взех си джанти рс4 за аудито ц4 17цола с ет 43 обух ги с 4ри еднакви гуми 225/50/17 обаче отпред опира гумата в накрайника,реших да сложа фланци отрязани от стари спирачни дискове.И проблема се реши за момента обаче има едно тресене на различни скорости един път на 70 км цялата кола се разтресе все едно гума ще падне другия път на 130 и накрая на 170 ми го направи.От какво може да е? И дали ако сложа отпред 205/50 ще мина без фланци


image009wb.jpg

за ц4 ставаше на въпрос моя е грешката



копирано от един колега ауди_80_

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...............реших да сложа фланци отрязани от стари спирачни дискове............

.......и как според теб ще центрираш тоя  свръх "находчив" сандвич, дето си го сътворил? Явно  обичаш силните преживявания зад волана, ама що по тоя начин, иди на някоя картинг писта, там са пак яки, ама поне няма да ти заредят бомба с рязани спирачни дискове като дистанционни фланци..... :steinigung:

....все бях чувал и виждал недомислия, ама т`ва изби рибата с патлангач!

 

Младеж, това някакъв нов вид  гаражен "тунинг" ли е, ако да не го споделяй никога и с никого повече, ще изпотрепеш лековерния народ, а такъв има.....

А да, другия път когато я напъваш със 170 тройката комплект с тия рязаните дискове, постарай се да си сам, на празен път, в малките часове на ноща, пази другите щом не пазиш сам себе си.

 

(умишлено съм рязък и саркастичен, тия опасни и често пъти  скъпи издевателства над автомобилите в последните години се роят и множат, нямат спиране, поне един да бъде отказан от такава глупост като горната ще е успех!)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4Ф се кара стандартно на 225/50/17 (по препоръка на производителя) , така че написаното по-горе не е истина . На Б5 съм карал 235/45/17 , 215/50/17 и 225/50/17 без никакъв проблем . Става въпрос за стандартни джанти за този модел - 7,5х17 ЕТ45 .

Моите джанти са  8J ET35, което е още по-изнесено навън, значи не би трябвало да има проблем, само дано не опира в калниците, когато колата е по-натоварена. Събота ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...