Jump to content

Мнение за ауди купе куатро.


Recommended Posts

Колеги, харесал съм си тази количка, но не знам нищо повече за нея, и на мотор още не съм се спрял, гледам този 2.0 16в 160 коня, ако можете дайте ми малко инфо, разход, поддръжка, понася ли газта.Чувам че и най-опростения мотор е АБК. Кой каквото инфо може да даде за тази кола ще съм му благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 16V е 140 коня, 160 коня мисля има 2.0 20v, който е много рядък.....Първия е механична инжекция и трябва много добър газаджия за монтаж на удачна уредба.....АБК-то е класика при 8 клапановите мотори от онези години , здрав, лесен за газ и подръжка, но слабичък за "ръчка". Ходовата част е капризна от към качество на части, но там всичко е евтино....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря колега, а иначе да попитам, купе куатрото, като разход на газ долу горе колко е, поддръжката му как варира, намират ли се части за него и скъпи ли са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом питаш за разход и то на газ,по-добре си търси кола на предно.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купе куатро 4 цилиндрово няма да намериш, има само 5 и 6 цилиндъра. Лично моето е точно с въпросното 2.0 20В 160кс, понася много добре газов инжекцион, защото си е нормална ел.инжекция. Поддръжка като на всяко ауди купе, по-скъпи са някои декоративни елементи отколкото нещо по ходова част или двигател, няма нищо страшно.

Разхода градско при много леко каране ми е 11-14, при малко понастъпване си отива на 15-18, навънка е около 7/100 със 100, при 120-150 е около 10. Наскоро имах едно яко продухване на магистралата 27.7/100 личен рекорд но под 200 падна само след знака край на магистралата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...