Jump to content

Къде показва какъв е разхода на нафтата?


sashocos

Recommended Posts

Възможно ли е при толкова много електроника да я няма тази екстра(моментния и за цялата дистанция "среден" разход)или аз незнам кое копче да натисна.Иначе аудито е с фабрична СД уредба(AUDI_Simfoni),и няма навигация(нито малка,нито голяма) има едно копче на уредбата ТР което незнам за кво е? на таблото(оборотомера&спидомера) има само две лостчета под километража и под часовника.Ако някой е наясно да обажда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За целта трябва да имаш системата FIS (Fahrer Info System) или още позната като DIS (Driver Info System) или казано по български "борд компютър"

1029400421.7170.410.jpg

Трябва да имаш този дисплей,намира се точно в средата на информационното ти табло, между скоростомера и оборотомера. Дисплеите са два вида "Maxi Dot Display" "Mini Dot Display" което ще рече голям и малък дисплей.Малкия съответно показва по-малко информация.

Ако имаш големия дисплей, трябва да имаш две бутончета, които се намират на превклщчвателя за чистачките, съответно: отстрани на него двупосочен бутон, за избор на информация и един бутон отдолу на лостчето-за нулиране на избраната информация (време, моментен разход, среден разход, средна скорост, пробег с остатъчното гориво)

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,моята е с малък дисплей :blink: за жалост,явно няма борд комп.А м/у другото от триисетината аудита ,които оглеждах преди да взема моята сега се сещам,че май само тя беше с малък дисплей.

късмет.Нали имам калколатор ще сметам с него : :bia:

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще те успокоя, че от тридесетте аудита дето си гледал с големи дисплеи, съм сигурен, че поне 25 от тях са с заминали екрани, имам предвид, че тези дисплеи не изкарват много годинки, започват да губят яркостта си, да дават накъсана графика и да са зависими от това дали времето е топло или студено, ако е топло и през деня почти нищо не можеш да видих на него, ако е студено работи почти перфектно, този проблем се управя само със смяна на таблото (не на дисплея! таблото=$$$)

Аз като обикалях да търся А6, всички които гледах, освен настоящето ми бяха с този проблем, имаш дисплей и борд комп, ама само вечер и ако е студено :blink:

тъй че не съжалявай толкова, че нямаш.Аз предпочитам да нямам, отколкото да имам, такъв с гореспоменатите проблеми.

Иначе другите дисплей (час/дата/ километри/ климатроник/ касетофон) са издръжливи

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз тия дето гледах преди да купя моето си бяха с работещи дисплеи ,хем беше 35 градуса .

При мен показва точно както обясни Verter само има една малка особенност , на моя дисплей съм изкарал постоянно да ми показва колко КМ мога да измина с горивото в резервоара ,като ми покаже че мога да мина 0км или 10 км (стрелката се е забила крайно ляво ) отивам на бензиностанция и пълня до горе ,оказва се че поема 60 л при 70 л резервоар ,значи при показанеие 0км на борда имам още 8-10 литра в резервоара.

Редактирано от nufrii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter

Това снимка от твоята кола ли е.

Защото гледам че при теб на скоростите пише P R N D S ,а при мене са P R N D 4 3 2

Това S какво означава ,че ми е интересно дали е голяма загуба че го нямам при мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verter

Това снимка от твоята кола ли е.

Защото гледам че при теб на скоростите пише P R N D S ,а при мене са P R N D 4 3 2

Това S какво означава ,че ми е интересно дали е голяма загуба че го нямам при мене.

Не ще да е от неговата таз снимка..... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...