Jump to content

Въпрос за абс датчик?


sabbath

Recommended Posts

Привет,

Дефектира абс датчика на а3ката, 1999, 110 кс дизел. Снимах го, но под този парт номер не намирам нищо. Някой може ли да помогне с актуален парт номер или снимка на подобен датчик, тъй като тези, които намирам изглеждат различно???

Снимките са на стария и новия, но ми изглежда доста различно...

Благодаря!

post-1537-0-98510700-1401207315_thumb.jp

post-1537-0-47447700-1401207451_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,как разбра,че е дефектирал датчика? Любопитно ми е какво се случва ,ако примерно на предно дясно колело ABS-а не работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светва ти една такава лампичка на таблото, на която пише ABS, колкото и нелогично да звучи :hilezh:

 

sabbath - 4-те датчика са с различни номера! За кое колело ти трябва по-точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vag com казва всичко.

Примерно не мога да я закача на ВАг ком и нямам такава лампа,просто ме интересува какво започва да се случва със спирането,педала на спирачката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моонланд,

Според теб на двете снимки едно и също ли е?

 

Както разбра има 3 различни сензора (отзад двата са еднакви), които вероятно имат (и) малка разлика във формата. Ти ако по една снимка можеш да откриеш дали са абсолютно еднакви, аз не мога... :rolleyes:

А и откровено казано не е важно дали изглеждат еднакви, а дали действително са еднакви, което може да се разбере само по това дали отговаря на нужния номер. Все пак това е система за сигурност... :excl: Утре ако се задейства когато не трябва или пък не се задейства когато ти е най-нужна, какво ще обясниш - че така горе-доле еднакви са ти изглеждали пък и цветово са еднакви? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със спирачките аз компромис не правя. Така че взимам каквото в нужно и е по каталозите. Не знаех, че са различни да си призная...

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно  :zustimm:

Можеш да си го вземеш от офиц. представителство или да намериш сензор било то и от друг производител, за който е посочено от производителя, че отговаря на горния номер на VAG. Всичко останало е игра с късмета... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...