Jump to content

A4 канали в задните спирачни дискове


kokuroko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

забелязах, че задните дискове имат по два канала ( Преди две години смених и дисковете и накладките). За разлика от тях предните нямат и са си гладки както ги сложих. Има ли някой информация защо са се получили на задните тези канали? Обичайно ли е и какво мога да направя ако не е? ( освен да сменя дисковете)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега май има предвид, че диска му е надраскан, а не гладък като предните му ...

Не е нормално диска да е в такова състояние, поне моите отзад са си гладни като стъкло, нямат тези "канали".

Предполагам, че това става от твърди накладки....  :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става защото дисковете отзад не спират толкова % колкото предните и ръждясват по края ... От там накладката не спира по целия диск а само вътрешната страна на диска!

И при мен е така затова сега ще сложа нови дискове и накладки !

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Да,

боклуци се оказаха дисковете на EBC

сложин предни и задни дискове такива с жълти накладки и след точно 12 000 км пенсионерско каране и спиране на скорост предните дискове почнаха да бият.

Сега съм ги върнал рекламация обратно в местния представител на ЕБЦ и ги чакам да решат дали ще ми дадат нови боклуци или ще ми връщат пари.

 

От накладките съм доволен сменям 4-ти комплект и съм возил с обикновенни, зелени и жълти

но дисковете им се оказват грозни ментаци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...