Jump to content

Смяна на табло на а3 тди


stefan_mil4ev

Recommended Posts

Колеги, налага ми се да сменя таблото понеже не работи оборотомера и зумера

, а от днес и километража барабар с подсветката. Колата е 2000г с half fis. Трябва ли да търся табло със същия сериен номер или може каквото и да е само да паснат буксите. Също така мога ли да сложа с голям фис за да ми показва разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

ако се чудиш какво да правиш старото табло аз търся коруба т.е. пластмасата от такова пиши ми на ЛС да се разберем нещо

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, налага ми се да сменя таблото понеже не работи оборотомера и зумера

, а от днес и километража барабар с подсветката. Колата е 2000г с half fis. Трябва ли да търся табло със същия сериен номер или може каквото и да е само да паснат буксите. Също така мога ли да сложа с голям фис за да ми показва разхода?

Гледам доста колеги наслагаха табла от S3, но щом си с малкия фис значи нямаш бордови компютър... т.е. и да сложиш няма да показва разход и оставащи километри. Търси табло което да не е Jaeger, има много изписано по тази тема из форума. Ако се разровиш ще намериш много полезна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано първо мисля за отремонтиране или в краен случай смяна. Видях, че има тема, но не ми стана много ясно за това питах. Говорих с един който уж "отремонтирал" табла и ми каза, че трябва да гледам да е същото със същия сериен номер. Така ли е по принцип? А с големия дисплей значи няма да стане моята работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако таблото ти е Jaeger ремонта е временно решение... те просто не искат да са здрави :D Ще набуташ излишни пари в ремонти.... все пак ти си решаваш, успех :)

П.с.- Имаше 1 пич беше писал в "Кръвна група - Ауди" във фейсбука, как се отремонтирвали, но не помня какво точно беше... Ако случайното казаното е в против правилата на форума, извинявам се... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Върви и купувай ново табло, както казах, ремонта при тези табла е временно решение :) В мобиле.бг и във форума коли за части колко щеш, друг е въпроса, че във форума частите са по-скъпи :)) Най-важното търси да е различно от Jagger!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За сега проблема е решен. След като звъннах на 3 сервиза за табла и ме убеждаваха колко е скъп ремонта защото е изгорял процесора, днес отидох на най обикновен телевизионен техник. Човека го диагностира. Каза няма нищо изгоряло само студени спойки на някой елементи. Спои ги и сега всичко си бачка. Трябва само да си калибрирам стрелките. Скоростомера показва 6км по - малко, а оборотомера 200 оборота по малко. Вадих им стрелките и явно не съм ги нацелил на точното място. А калибрацията знам, че става с ваг ком. Как точно става?

Редактирано от stefan_mil4ev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Намерих темата за калибрацията, вече всичко е ок! Като цяло не съм съгласен, че ремонт е временно решение, по тази логика, като се развали нещо по колата и нея трябва да хвърлим. Никога незнаеш дали втората ръка няма да те издъни. Друг е въпроса, че понякога ремонта е икономически неизгоден.

Редактирано от stefan_mil4ev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз минах през този проблем (всъщност не съм минал, а все още съм в него, но вече фаза 2), година след ремонта, всичко взе да си прави каквото иска, стрелките падат, стават, забиват в някакво положение, абе мазало.

 

Та в тази мисъл, ако някой продава табло от S3 или А3 дизел, да пише на Лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, давах ти пример с колегата Wrongname, защото той го е правил, правил и няма смисъл... ако си чувал приказката "Евтиното излиза скъпо" относно някой неща е вярно до болка :)

 

@Wrongname, погледни раздела Продава цели коли на части или мобиле.бг или карс.бг в раздели коли за части... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че евтиното е скъпо доста често. Не споря за това. За сега работи, пък колкото изкара после ще му мисля. Аз съм на мнение, че втора ръка няма да е по-добро, но понякога да купиш ново е солидна сума. Проблема със стрелките и аз го имам. Стрелката на оборотомера, явно е от друго табло и не си ляга плътно в оста на стъпковия мотор. Залепих я с лепило и за сега не прескача. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...