Jump to content

Проблем с температурата на ауди а3 тди


luskata90

Recommended Posts

здравеите колеги, не ми работи температурата на таблото показва до 70 градуса,а когато го закачихме за тест всички стрелки си работят.двигателят показва че е загрял на 90 градуса.дава ми грешка в sensor (G2) kakvo в сащност е този сензор.благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01039#Possible_Solutions

хубаво е да споменеш какъв е мотора, номер на грешката и т.н., иначе това е температурния датчик, ако не е в окабеляването към него, директно го сменяй 35-50 лв нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотора е ахф, номера на грешката не помня ще видя пак,сменял сам го преди 2 месеца с нов някакав италиански беше ако не се лажа сащата работа



колега а ако е в окабеляването как да го проверя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ще ти използвам темата, че съм със същия проблем, стрелката ту ми показва, ту не, този датчик се ебава....така и не разбрах къде се намира точно и кой е...снимах мотора ако може да ми посочите къде са намира за да видя, може ли да го оправя първо с контактен спрей... http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1406728181q.jpg благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е G62 и ти се намира отдясно на масления филтър на дебелия маркуч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза в компютъра,смени датчика и ще се оправи,100% причината е в него.Не вярвам да е прекъснал кабел,тогава нямаше да показва нищо.

Датчика е двоен,тоест два датчика в един корпус.Единия подава информация към компютъра(това което виждаш с вагкома)а другия подава информация   към таблото.Затова на вагкома ти показва 90гр,защото той е читав,а на таблото 70гр,защото другия дава некоректни данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза в компютъра,смени датчика и ще се оправи,100% причината е в него.Не вярвам да е прекъснал кабел,тогава нямаше да показва нищо.

Датчика е двоен,тоест два датчика в един корпус.Единия подава информация към компютъра(това което виждаш с вагкома)а другия подава информация   към таблото.Затова на вагкома ти показва 90гр,защото той е читав,а на таблото 70гр,защото другия дава некоректни данни.

мерси още днес ще го видя, то при мен даже на снимката, която качих се вижда как кабелчетата леко се виждат едни зелени, пооголени са нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...