Jump to content

въпрос за кодировка стопове А6 4F фейслифт


granch

Recommended Posts

Моля за малко помощ! Някъде тук четох, че може да се кодират стоповете на А64F да работят като за Щатите - вместо мигача да мига целия стоп. Колата е след фейслиф-та, а целта е по добра видимост на мигача от зад - оригиналния е смешно малък и "невидим".  Ако някой знае как става, моля да напише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С варианта за Щатите целият стоп мига в червено. Според няма по-добра видимост, а точно обратното - тук не сме свикнали да реагираме на червени мигачи и е възможно някой да те пропусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е седан. Мислех си, че по добре ще се вижда, ако мига целия стоп. Ако се сменят стоповете е ясно, че няма да го правя. Ако има вариянт с прекодиране, мога да пробвам. За прегледа мога да връщам оригиналната кодировка, а и едва ли на прегледите ще ми обърнат внимание - познаваме се. Някой, ако знае нещо за прекодирането, ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно. Шпека е с американската кодировка, а аз - не. И двамата си купихме нови стопове от Порше, неговите все още светят целите и в червено, а моите са си нормални. Явно е въпрос на кодировка.

Редактирано от missy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A6 (4F) Comfort System

Coding

  • +0004096 = SAE Rear Lights (PR-A8U)

 

 

Това е единствения кодинг, но има и хардуерни разлики между американските и европейските стопове 100% тествано. Да не сте ги поръчали от някоя морга зад Порше или по рама, че да са му докарали за американската предница вместо европейската задница стопове?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно реално е ако сте ги поръчали по вин стоповете да са дошли американски, не е опит за заяждане. 100% има хардуерни разлики с Арсов сме си играли няколко часа с въпросните американски стопове. Различно светят, различни са крушките за мъгла и тн. Иначе SAE-то не помня вече дали не контролираше точно мигачите да светят стоповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не светят точно като американските, а просто има пуснат SAE кодинг, което е техния секюрити стандарт. Няма идеи, има четене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих - американските стопове не се влияят от кодифовката за SAE - с нея мигат стоповете без нея мигат просто червени мигачи. Как влияят на европейските - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...