Jump to content

Настройка на фарове DEPO


MyAngel

Recommended Posts

Здравейте, колеги наскоро си купих едни фейслифтови фарове с лупи DEPO за Audi A4 B5 и вече ме е яд. Сложих ги и майстора ми каза да отида някъде, където правят годишни прегледи да ми ги регулират, че се правело със специална машина. В нашето ш....о село има само 2 такива сервиза, ама и в двата явно не им се занимава да ми ги настроят и да не вземат никакви пари за тази манипулация(казаха ми че били претрупани с работа). Та въпросните фарове имат 3 врътки. Въпроса ми е към колегите, които имат такива да кажат коя за какво е? Благодаря на всички отзовали се!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дето е от към мотора при монтирани фарове е за нагоре-надолу,а другата дето се бърка през дупката на калника е за наляво-надясно.

Това черното дето си го оградил не е регулажен винт,там се монтира машинката за ел. регулиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Това и за 2 фара ли важи? Значи врътките, които са по-близки до двигателя са за нагоре и надолу. Дали машинката от старите ми бошове(с една крушка Н4) ще стане?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно, тъй като съм голям специалист май счупих едната врътка. Може ли да се разглоби фара за да я сменя или побългаря по някакъв начин.

Няма да станат машинките,иначе правилно си разбрал

Редактирано от Petkovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Значи стъклото и рефлектора не могат да се свалят, така ли?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно, тъй като съм голям специалист май счупих едната врътка. 

....късно ти видях темата, за да те посъветвам да не пипаш там....аз така на такъв фар ДЕПО си прецаках врътка и по неравностите на магистралата вечерно време фара си подскача и трептеше....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Направо извадих цялата пластмасова врътка и сложих един метален болт, една пружинка и една гайка накрая за регулиране. Доста циганско стана ама няма да имам проблеми. Никога  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...