Jump to content

Покупка на А2


Recommended Posts

Колеги решил съм да взимам А2ката за градска кола основно. За момента дизела отпада ,като варянт остават само 1,4 или 1,6 бензиновите мотори. Кажете от какво трябва най-много да се паза при избора на такава кола. Като цяло няма много мнения за покупка на такъв автомобил ,и доста се притеснявам на този етап. Моля помогнете ,за да мога и аз да стана част от ауди клуба ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е що ве , на моето каране 5.0Л /100 градско си е баси рекорда.....жената го сваля на 4.5 с клими млими и килими . :hilezh:

 

извън градско одих до Руси онзи ден и раздавах газ :hilezh:  ми със 34л минах 760км !

 

 

Колегата.... в случая дизела е много по безпроблемния мотор и супер евтин и лесен за подръжка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм решил мотора ,ще е бензинов. Но несъм запознат от какво да се пазя най-много при покупката на такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 е по-добър от 1.6 от гл. т. на надеждност и по-евтини части. На фона на 1.6 това не се чупи. По-малко харчи и също много добре върви. По-големият разход на 1.6 не оправдава повратливостта си над 1.4. Правиш външен оглед, после вътре пробваш копчетата дали правят каквото се иска от тях, малко пробно каране да усетиш пътното поведение, ускорение, спиране, смяна на скоростите, диагностика и ако ти хареса, взимаш. Свалете капака да погледнеш положението - течове, стърчащи кабели (грозна гледка от която изчезвам с 300 от колата), общо взето какъв е редът в двигателния отсек, да няма свински опашки или пък не дай си Боже тел, заоблени глави на болтове ... всякакви признаци за некадърна намеса. 

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 1.4 мотора излиза по читав?. Можете ли да кажете цена за смяна на консумативите на този мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид обслужването след покупката, ангренажния ремък с ролките може да се намерят за малко над 200 лева (Ина, SKF).

Остави ми имейл на лично съобщение да ти пратя един PDF файл 4 МВ за този модел. Има разни обяснения за показанията на таблото, схеми на ESP, графика на киловатите и въртящия момент в координатна с-ма, на климатика мисля има схема и други може би полезни неща за теб. На английски е.

Редактирано от Andy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашето семейство имаме две А2-ки и двете са със бензинови двигатели 1.4 многосме доволни никакви проблеми не сме имали с колите.Не са скъпи за подръжка на едната и сложихме Газ и сега 30лв.-240 км градско.Друго нещо с което 1.4 пред 1.6 че може да се монтира Газ 1.6 моторите са FSI и там някак си няма смисъл да се слага.;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от zlati zlatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес огледах няколко А2-ки и мисля ,че открих колата. Но сега въпроса ми е какви документи ,ще трябва да ми издадат авто къщатата и после колко пари ,ще ми е екотаксата (за област Благоевград става въпрос).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здр колеги днес закупи А2 ката. Но докато се прибирахме по пътя карах с около 80км в час ,ми светна лампата за  engine warning light. Никакви промени не осетих ,но явно работата е за ваг ком ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...