Jump to content

Ауди А4 Б6


emanuilcho01

Recommended Posts

Привет колеги!

 

Имам едно въпросче незнам дали тука е правилното място. Ако не е ще ме извините.

Та въпроса ми е мисля да взимам едно Ауди А4 б6 2003 година 1.8Т автоматик не съм много запознат за това искам ако може да си дадете мнението като по голями експерти.Аудито на вид на звук е мн добре казах автоматик,163 коня,подгряване на седалки,темпомат мн прилично изглежда.Но до там с моите познаниа за тази кола за това мн ще съм благодарен ако ми дадете някакво мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси ръчка не автомат. Провери си маркучите за спирачките задните. Направи му един тест за ходовата част носачите да се видят в какво състояние са може да свали от цената 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип ми каза че преди 4000 км е са сменяни накладки и маркучи. а за автомата защо си на това мнение? аз попринцип автомат търсех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми имам кофти спомени с автомати, смисъл говориме за автомати над 10 години по капризни са от ръчките, това си е лично мое мнение... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря ти аз за това събирам мениния защотото не съм мн запознат и искам да си направа няква равносметка от всички събрани мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата носи малко повече рискове, но пък е голямо удоволствие :)         съединител и маховик не струват много по-малкон от ремонт на автомат.....   и то сериозен ремонт!    Ако си ценител на автомата, не се отказвай от идеята за него, просто защото не всички го харесват!   Особено тук в София / а и на дълъг път/ си е истинско богатство....

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съвета защото аз съм мн голям фен на автомата и за това искам кола автоматик :) а за тва 1.8Т 163 коня кво мислите надежден ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз карам дизелов вариант на същата кола.....  лични впечатления нямам. Но всеобщото мнение е, че е сред най-сполучливите мотори на Ауди:)  Автоматика в твоя случай има скъпо обслужване, което се прави веднъж на 60 000 км...  което е много важно за добрата работа и по-малкото проблеми. С тая кутия...... в комбинацията с темпомат /и да го няма, може да се вгради/, шофирането на дълъг път е удоволствие.   Няма да разтягам локуми, тук има много разбирачи, те ще довършат.....споделям само преживяното;)

Успех в избора :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има проблеми с съединител и маховик на 1.8т е малко вероятно. Много по-вероятно е да има проблем с мулти в 1.9тди/1.8т, особено ако е от по-стария тип(без спортен режим).

Само му кажете на човека, колко му е обслужването на мултито, а там филтър и масло трябва да са оригинални.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хилядарка е обслужването с оригинални масло и филтър, като няма смисъл да си помисля за реплики....:)

Но кеф цена няма..... неможе само да се кара, има си и разходи:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензинов мотор,съединител и маховик,нямат такова натоварване,като дизеловия мотор,ако искаш и quattro.

Сега,ако конкретният автомобил е счупен от каране,с мижава поддръжка и то от мундари хора/няма значение,тук или навън/,не очаквай много.

 

Щом те влече автомат-автомат си взимаш и готово.

Колегата ти спомена,за муртитроник кутията-обслужване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, идеята е че бензинката трудно мята съединител. А мултито на всеки 60к км АКО не се строши преди това и иска 1000лв. Съединителя ти е същите пари но на два пъти повече км, ако се случи въобще.. Така че много хубаво да се помисли за автомата. Всеки е свободен да мисли квото иска, но представяйте обективно нещата.
Ако иска колегата автомат, да го търси на куатро.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз благодаря много на всички за доброто обяснение и за обърнатото внимание ще взема под внимание всички коментари. БЛАГОДАРЯ ВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...