Jump to content

Светнаха EPC и ESP лампите и стоповете не работят


Creative89

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера сутринта запалих колата и забелязах, че двете лампи останаха да светят. ESP-то гасне от време на време, но EPC седи постянно. На всичкото отгоре преди няколко часа забелязах, че стоповете не работят? Последното си го обяснявам със заминал датчик на педала, но възможно ли е това да е накарало другите две да светнат? Ако не, къде да търся проблема? Колата е 1.6 2003-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се беше развалила стоп машинката и не ми работеха стоповете и светеше EPC, това, че свети ESP-то може да не е свързано. Очевидно трябва диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стоп машинката е.Смени я и ще се оправи.Вземи си оригинална разликата в цената е минимална.ЕSP-то ти свети от некоректно работеща стоп машинка,но ЕРС-то предупреждава за проблем по електрониката на двигателя-примерно може да е някоя бобина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да направиш диагностика в момента, почни от смяна на стоп-машинката. 

И не се излагай да я търсиш по турски магазинчета и морги за да получиш накрая нещо грешно - струва 20-30лв. от офиц. представителство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в Германия и щях да си я поръчам от ebay. Снощи гледах някакви стоп машинки, обаче нямам представа как изглежда, то имаше 2-3 вида. Може ли някой да даде един линк, да не объркам. Иначе те всички бяха по 10-15 евро. Ако ще и по-скъпо да е, все ми е тая, важното е да работи, че днеска ме е шубе да карам без стопове.

И ви благодаря колеги, за потвърждението на "диагнозата"  :bia:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по-добре, значи на по-малко от 10км имаш представителство на марката - отиваш, даваш талона на колата или казваш каква е и получаваш нова и правилна машинка! Няма какво да чакаш ибей с риск да не е това, което ти трябва. Цената е именно между 10 и 15 евро. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има представителство на 2 км от нас. Ти си много прав, благодаря ти! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

По спомен имаше малка цака при монтирането на машинката (кога да се завърти) с известен риск да повредиш новата машинка ако не я съобразиш...

Имай го предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще видя как стават нещата, ако не се справя, ще я карам да я монтират в сервиз. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Лек ъпдейт...смених машинката и всичко тръгна перфектно! Благодаря за съветите!

Малко беше един от тия ремонти тип - десет минути разглабяне за 1 минута смяна и после 10 минути сглабяне...!

Самата смяна на машинката е елементарна - леко завъртане обратно на часовниковата стрелка и след това подръпване назад. 

Още веднъж, благодаря на всички включили се! 

:bia:  :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...