Jump to content

Проблем с мулти волан


SKStoyanov

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро съм собственик на А4 Б6 2004 г. От както взех колата има проблем с копчетата на мулти волана. Много трудно хващат направо имам чувството че ще ги изкъртя от натискане за да хванат. Имал ли е някой подобен проблем? Могат ли да се отремонтират или трябват нови. Някой ме е ли поръчвал за да каже цената каква е.

Благодаря предварително на отзовалите се и поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Можеш да си ги ремонтираш сам много лесно. Ето какво ти трябва:

 

  1. F-02 Anti-Flux – това е просто спрей с изопропилов спирт под налягане. Изпарява се много бързо и чисти много добре. Продава се в любителските магазини за електроника. Има го в Конрад в София: http://www.isofia.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8_%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0/217/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%80%D0%B0%D0%B4_%28conrad_-_%D0%B5%D0%BB_%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%B8_%D0%BA%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%29.htm

Изглежда така:f-02-antiflux.jpg

  1. Прахосмукачка

 

Процедурата е следната:

 

  1. Провери да не би спирта да ти сваля боята (не би трявбало, но е хубаво да се пробва).
  2. Изключваш плюса на акумулатора.
  3. Махаш четката на спрея и слагаш тръбичка. След това пръскаш по дупките около бутоните, като в същото време ги натискаш. Целта е спирта да проникне до контактните повърхности.
  4. С прахосмукачката изсмукваш около бутоните от много близко, така че спирта да се изпари по-бързо.
  5. Изчакваш още 1 час преди да включиш акумулатора (за по-сигурно).
Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@CVT се е опитал да ти помогне, а ти му казваш - пълни глупости. Не се чуди ако не срещнеш повече разбиране за проблема си =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По начина по които описваш проблема на копчетата колегата ти е дал точния отговор.Аз на първо време бих направил същтото.Това че не става не означава че е ПЪЛНА ГЛУПОСТ. Може би доста от давна би трябвало да бъдат почистени вместо натискании до къртене. Има две много лесно решение на проблема мисля аз. Не ги натискаи и проблема ти е решен,няма да има за какво да се едосваш. И другото е миини през Ауди да ти сменат волана. За какво пишеш във форито след като мислеш че са пълни глупости дадените съвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и вариант трети - свали airbag-a от волана  и отиваш някъде където има компресор и ги издухваш много добре за да се почисти ако има прах или някакви боклуци ! Или просто си намери друг айрбаг и си го смени ...ако и другия работи разбира се 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал никой да обидя. Проблема не е в копчетата. Когато се върти в определени позиций проработват. Също и като се натисне еърбега като за натискане на клаксон също проработват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...