Jump to content

Замръзва ми изпарителя


Recommended Posts

Здравейте колеги.Колата е а4 1.8 АДР мотор много странно когато запаля колта 5 мин след това изпарителя замръзва ....какво ли не опитах за обезвъздушане но ефект никакъв... Колата е направена да пали веднага на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако испарителя се намира над нивото на разширителният съд е мисия невъзможна да се обезвъздуши.

но по вероятната причина за неговото замръзване е запушване на някои от маркучите водещи към него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпарителя се намира под разшерителния съд и не ми правеше такива проблеми даже сега като се позамисля парното ми не духа така топло както преди от кой маркуч може да е според вас или от каде да започна да търся проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и помпата да е сдала, ако си сигурен че не е въздух.Иначе като загрее как е температурата на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип държи 90 градуса но като я покарам известно време и качва на 95 и отварям капачката на раз. съд пада пак на 90 и ми прави впечатление че маркучите са много твърди 



но се сетих 4е изпаритела не пари както преди стои леко топъл...Това когато колата е на 90 гр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш първо на бензин след това няма да замръзва.

Колега ако всичко е наред и е запали и е подържи да работи 2/3 минути на едно място няма да има проблем :) Аз съм така 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си охладителната система за изгорели газове, това с много-твърдите маркучи не е добре.

Аз миналата седмица сменях гарнитура на глава, но при мен освен твърдите маркучи губеше и доста антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж си маркуча на изпарителя единия дали идва вода за изпарителя по него,а за надуването гарнитурка на главата сигурно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

антифриза не го е барнала изобщо но преди 1 месец ми сменяха някакъв троиник които  се намира зад двигатела и от него  капеше антифриз незнам вече какво да е правя



даже вече 3-ти изпарител сменям ....как да и продухам цялата система ? каде да е карам



със някаква добавка дали няма ли да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо не вземеш да си оправиш колата да може да работи на бензин за да разбереш дали навсякъде всичко циркулира правилно и загрява и едва тогава да се опитваш да магериш крайно изкецано направената газова която имаш на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...