Jump to content

А4 1.9 тди 110кс проблем със спирачките


larian

Recommended Posts

зравеите колеги,от скоро съм с ауди и ми излезна този проблем.Предните колела започнаха да задържат и педала стана твърт,като размърдах твъдия маркуч на сервото изпуна налягането и спирачките отпуснаха.отидох на майстор,серво купих втора употреба и проблема се оправи за две седмици и пак същото.отидох на друг сервиз и тои серво,купих още едно и пак същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ,ВСИЧКО Е НОРМАЛНО,ДО КАТО ПЕДАЛА НЕ ЗАПОЧНЕ ДА СТАВА ТВЪРД

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам се за тази тема че и аз имам подобен проблем. При мен при работещ двигател след 4 натискане педала става твърд и при спиране се усеща как ми се включва и ABS в последния момент когато колата е почти спряла. Като имаше сняг бях направил един тест само левите гуми куркаха а десните хич ги няма. 

 

П. П. Извинявам се на автора че ще му ползвам темата малко. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема да е в АБС-а, а не в сервото. Мисля че, ако се задръсти се получават подобни проблеми. За да се изключи проблем с електрониката на АБС-а, може да му се извади бушона и пак се пробва дали ще се вствърдява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

твърд педал,липса на вакум,пробит маркуч,клапан или мембрана ,задържащи спирачки проблем с помпа ,АБС -няма как да натисне спирачките ,той е разтоварва  ,не активира при тези коли,при запушен модул се наблюдава  мек педал ,под педала на спирачката има контра гайка на оста,ако се разхлаби педала се надига и натиска помпата ,тази гайка трябва да е добре стегната към стеблото на сервото,провери дали гайката е добре стегната ,не е удобно мястото,сваля се кората под волана

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се в темата, защото и аз имам проблем като на колегата Тира. При спиране се усеща как се включва ABS за 1 сек в последния момент точно, когато колата е почти спряла. И това е почти всеки път. Много рядко да не го прави.

 

Идеи защо се включва АБС точно преди да е спряла колата? 

 

Друго, което съм забелязал е, че ако натиснеш педала на спирачката само веднъж и го задържиш, започва да потъва мнооого бавно. След още 1-2 натискания педала става твърд. Нямам никъде теч, проверени са маркучи и т.н.

 

Мекият педал означава ли, че имам запушен модул и къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, едва ли има запушване,имаш не позициониран датчик на някое колело,хваща се с тест с ваг  с графично изображение на скоростта,някои модули не държат налягането непрекъснато ,при спряла кола ,педала потъва леко ,при движение педала е нормален,забелязал съм че това се случва само на определени модули монтирани на коли  около 2000-та  година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата 

buzzi

моят ABS вече не се включва при всяко спиране, точно преди да спре колата.  :hilezh:

Оказа се не добре поставен датчик. Предишните "майстори"...  :wall:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз какво установих, че проблемно е предно ляво колело. Тъй като нямам време сега да си играя да го оправям, ще го оставя за лятото. При тръгване отчита със някакво забавяне или по скоро прескачане на км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зравеите колеги,от скоро съм с ауди и ми излезна този проблем.Предните колела започнаха да задържат и педала стана твърт,като размърдах твъдия маркуч на сервото изпуна налягането и спирачките отпуснаха.отидох на майстор,серво купих втора употреба и проблема се оправи за две седмици и пак същото.отидох на друг сервиз и тои серво,купих още едно и пак същото.

Проблема на колегата е решен,нова помпа,клапаните в помпата не работят коректно,ако имам време ще  я разглобя и ще снимам

 

пп колегата има 2 бр сервоусилватели,според мен са здрави,ако някой търси да му пише

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете някои довър майстор в софия

значи от опит знам няма по добър маистор от теб  самия няма щом аз мога да се справя с туи http://deutz-fahr.tractor.bg/products/firmProduct/30397

мисе струва че и друк мойе да се оправи

е зависи за какво става дума все пак за спирачките мисля че може дагиоправиш сам това е масло с бутала успех колега

Редактирано от rakliov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, колеги пиша ви за съвет. Колата е ауди а3 1.9 131кс. Смених сервото педала спирачката е твърд (старото серво съскаше, "новото" не го прави). И като сложа маркуча от вакум помпата на сервото турбото не работи, откачам маркуча затапям го за момент турбото почва след като изгаса двигателя и го запаля започва  старата история .. Моля за съвет от какво може да е ? И това серво  е развалено или вакум помпата не прави  достатъчен вакум ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих измерил вакума,връзката на маркуча при преградата е проблемна обикновено , клапана преди сервото работи ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси пробив на някое вакуммаркуче или си пипал нещо и си пропуснал да го възтановиш, ако имаш вакуммер ще го хванеш бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...