Jump to content

ПРОБЛЕМ С ДПФ АУДИ А4 Б7 2.0ТДИ БМПмоля за съвет


emil79

Recommended Posts

Здравейте,колеги преди няколко месеца си купих А4 2.0ТДИ 8 клапана с ДПФ за перйода от които я имам до момента нямах никакви проблеми с автомобила но от вчера почна да свети подгрева на свещите после гърне и накрая чек енджин.Моля за съвет ако някои е имал подобен проблем какво да правя. да го премахвам ли този филтър софтоерно и физически и кеде в София може да стане това.Въпрос има ли някои които да е направил 4-5 дупки в филтера и да е решил проблема.Kак става принодителната регенерация с VCDS. БЛАГОДАРЯ ВИ.

Редактирано от emil79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с дупките и аз съм го мислил, защото го четох при Пежо, но ти знаеш ли първо докато стигнеш до дупките какво нещо има преди това....

кажи какво ти е Аудито - B6-B7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги преди няколко месеца си купих А4 2.0ТДИ 8 клапана с ДПФ за перйода от които я имам до момента нямах никакви проблеми с автомобила но от вчера почна да свети подгрева на свещите после гърне и накрая чек енджин.Моля за съвет ако някои е имал подобен проблем какво да правя. да го премахвам ли този филтър софтоерно и физически и кеде в София може да стане това.Въпрос има ли някои които да е направил 4-5 дупки в филтера и да е решил проблема.Kак става принодителната регенерация с VCDS. БЛАГОДАРЯ ВИ.

 

Взимаш един къртач,бургията трябва да е за бетон поне 10мм. дебела и 30-40см.дълга (обикновенната свършва за 20сек.),правиш 3-4 дупки и пробваш.Правил съм го и върши работа,но за мен по-добрия вариант е да си платиш за промяна на софт-а и да изчезне напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходно мнение!

+1  - даже не съм виждал моите лампи да светят и въпреки това направо го изфъчках този филтър ! Не съжалявам макар че преди това отзад на ауспусите можеше да се диша чист въздух ... и все пак минах и преглед в Англия което ми беше най-големия страх

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми в Английски форум един няма който да има катализатори ;) и всичките минават на прегледи все при тяхни си хора ;) така че ние рази схема не сме я измислили ;)!

Sent from Iphone 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес след смяна ЕГР клапан и почистване на дебитомер колата полетя отново .Проблема е бил в отворен ЕГР и от него се полочава лоша работа на изгорелите газове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...