Jump to content

А4 B8 питане за фабричната аларма


кирил добрев

Recommended Posts

Здравейте колеги.От скоро съм горд собственик на B8 и съм възхитен от колата.Имал съм всички модели А4 но тази надмина очакванията ми.Днес забелязах че автомобила има заводска аларма (две копчета на шофьорската врата).Знаете ли как се борави с нея,кое коче какво активира , кога е активна и кога не.Когато ги натисна светват(значи се активират) , но когато затворя вратата и заключа , след което отключа и отворя , копчетата вече не светят.Може ли някой да даде малко повече разяснение на принципа на действие на алармата.Мерси предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=159600 виж в тая тема в средата на първа страница има снимка ако за тия бутони говориш те не пускат а спират алармата едното пространственния датчик другото датчика за повдигане на колата,това с цел ако си оставил нещо което се движи в колата примерно да не се задейства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно за тези бутони става въпрос. Сега вече схванах.Мерси за отговора

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и бегай слагай аларма, защото датчика против вдигане на колата/..че му забравих в момента на английски името/ не се счита от застрахователя за аларма :)

освен това требва и снимката да си ъпдейтнеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се счита за аларма ? Имам и аз такова копче на вратата . Когато при задействана аларма, отворя вратата с ключа , тя започва да пищи . Какъв е проблема ? Уточнявам ,че нямам допълнително монтирана аларма

Редактирано от ianakiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с застрахователя. Описаха че автомобила е с фабрична алармата , видяха копчетата (даже май ги снимаха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и бегай слагай аларма, защото датчика против вдигане на колата/..че му забравих в момента на английски името/ не се счита от застрахователя за аларма :)

освен това требва и снимката да си ъпдейтнеш :)

Това е така само че,не всички застрахователи мислят така.Някой искат още една,втори искат поне оригинална,трети признават имобилайзера за достатъчна защита

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...