Jump to content

Audi B6 2.5TDI странен звук при ускорение към 2000 оборота


jorezzz

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следният неприятен проблем.

При по-рязко ускорение се чува едно тракане (звукът е сравнително тънък), което така и не разбирам от какво е.

Звукът идва от шофьорската страна от двигателя.

Появява се в диапазона 1800-2200 оборота и после изчезва.

Ако ускорявам плавно не се чува, само ако дам по-рязко газ. Също така на празен ход, ако форсирам, почти го няма.

Наравих и видео, на което се долавя 

шума, когато стрелката е на 2000 оборота, дано се чува добре.

 

 

Отделно колата понякога пали трудно, ако не е карана известно време.

Преди имах проблеми със свещите и акумолатора, но ги смених с нови.

 

Казаха ми, че е от горивната помпа и че авансаторът (буталото) и е блокирало и ме посъветваха да сипя 

двутактово масло и добавка за почистване в нафтата, но не помогна.

 

Дали не може да са ролка на алтернатора (или както се казва) или тампон на двигател?

Отделно се оказа, че и виското ми е постоянно зацепено и ще се сменя, не знам има ли значение това.

:nixweiss:  :nixweiss:  :nixweiss:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Ако искаш някой да чуе нещо, трябва да направиш записа не от кабината,  а отвън с отворен капак и близо до двигателя. И не снимай таблото а просто кажи на видеото от кое до кое време се чува особения шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеше, естествено, че така бих направил.

Но при положение, че се чува само при разко подаване на газ и в движение, не знам как ще карам на отворен капак и ще снимам 

мотора едновременно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

На този запис който си направил се чуват няколко тракания и пукания и изобщо не е възможно да се разбере за кой звук става дума и даже дали звука за който ти говориш е между тях.

 

По начало звуците които се чуват в купето са много по слаби и изкривени от тези в двигателя, да не говорим какво става след като се запишат с телефон и се възпроизведат. Също това че в купето се чува да идва от шофьорската страна не означава че наистина идва от там, защото от шофьорската страна винаги влиза повече звук отколкото от другата и се получава типичната стерео-измама.

 

Ако се чува даже и малко на свободна (както твърдиш) си заслужава да го търсиш с отворен капак и да хванеш приятел да я форсира.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... мисля 4е са ти дали мн аванс на гнп или диузите неса наред 

Редактирано от ddalgiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Виждам, че темата е стара, но разбра ли се от какво е шума ?  Имам абсолютно същия проблем на 2.5TDI BAU 180к.с. 

Някой ако има представа от какво е тракането, моля да помогне.

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...