Jump to content

работи неравномерно при ниски обороти!!!


Emo_vd

Recommended Posts

Здр. Колеги

 

Имам проблем при количката ми ауди а4 1,8 125 кс. 1997г., та проблема е следния: трудно пали сутрин и като запали тресе цялата кола на празен ход също като трагна да набирам няма мощност, но мина ли 2500 оборота работи и върви нормално без значение дали е студен двигатела или е топъл! До преди дни го правеше само на студен двигател а сега започна и на топъл. Чудя се дали е от температурния датчик или да търся друг пробелм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре закарай колата на диагностика за да се видят какви грешки ще има.

Симптомите ,които описваш ми приличат на проблем с обтегача на ангренажната верига,какъвто имах преди време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменен е преди 3 дни с веригата, масло ремък ролки и свещи, на диагностика никакви грешки не излизат !


най - итересното е че вчера сутрина едвам запалих и то с постояно даване на газ иначе гасне, а днес сутринта запали от първия път но трепери цялата кола  :huh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може 6а ти се е скапал дебитомера,ако скоро не си чистил дросела ирдебитомера е хубаво първо да започнеш с тях,като ги почистиш добре,след това една диагностика и тогава да се прецени какъв е проблема и какво ще се сменя.Провери свещите,кабелите,бобина и т.н .Доста могат да са нещата от които можеш да очакваш проблеми.Успех с откриването на проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за в момента съм тръгнал да сваляме главата и да разберем от какво губи компресия на 3-ти цилиндър, клапани ли са или какво, като имам развитие ще пиша пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменен е преди 3 дни с веригата, масло ремък ролки и свещи, на диагностика никакви грешки не излизат !

...

 

 

... в момента съм тръгнал да сваляме главата и да разберем от какво губи компресия на 3-ти цилиндър, ...

 

Да не е неправилно зацепена верига?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами не знам в сервиз го правиха, но и преди смяната на обтегача го имаше проблема но не постоянно, само при студен двигател работеше неравномерно.

Чудо ми е как вчера сутринта сменихме клапана за налягането на бензина и работеще като нова, но само за 15 мин :nixweiss:

Редактирано от Emo_vd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...