Jump to content

Ауди А6 2.7 ТДИ - гасне на свободна


NiKiTo0

Recommended Posts

Колата гасне на свободна, няколко пъти и в движение на ниски обороти. После пак си пали и като постои угасва.

Единия път обаче като угасна ми изписа ESP fault i Parking brake malfuncion  и нещо си .......... workshop ама него не успях да го прочета.

Някой да е имал такъв проблем или да знае от какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулатор-а на високото налягане или самата помпа за високо налягане?

Боклуци в горивната система или да си разбъркал наличните с някоя ударна доза добавка за прочистване?

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я закача на диагностика дали ще покаже тези неща ? и можеш ли да ми кажеш къде се намират по колата ?


Абсолютно нищо не съм слагал. На високи обороти колата върви.


Стана ми интересно и защо ми изписва за ESP i Parking brake malfunciton ? Какво общо може да имат те ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката за ESP-то се получава при спад на напрежението в колата... най-вероятно в момена на гаснене се е получил пад и за това има върпосната грешка.

 

Виж каква грешка ти е записала колата при предишните гасненици, предполагам ще е нещо за ниско налягане на горивото.

 

Остави я да работи на празен ход и гледай налягането в рейката - не трябва да "клати" на пазен ход повече от 8-10 бара и не трябва да пада под 200 бара на загрял мотор (поне така е при 3.0 ТДИ БМК). Не помня вече на изуст на кой канал се гледаше налягането..

 

Имах тук едно мнение с подробно описание на този проблем от преди 4-5 години, но нещо не го намирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих : регулатора на високото налягане е на самата помпа за високо налягане - тази, която се задвижва от малкия зъбчат ремък

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешките не пречат на работата на колата, те просто регистрират събитието (ако става въпрос за понижено налягане в горивната система). Преди да ги изтъркате записа ли ги някъде?

Ако е падало налягането шанса да се повтори ситуацията скоро е доста голям.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дюза ако гасне би трябвало да е толкова зле, че като спре на светофара ще викат гражданска защита и пожарна ... няма такива облаци и смрад на недоизгоряла нафта :)

 

Аз все пак бих заложил на регулатор / помпа, а и още не е качил колегата грешките които са намерили логнати

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...