Jump to content

Проблем със спирачките след палене


Recommended Posts

Здравейте колеги,

колата ми е А4, '96г., седан с мотор ADR. Проблема е, че след всяко палене - при първите 3-5 натискания на педала на спирачките се задействат слабо и чак долу до ламарината. След няколко натискания всичко се оправя. Прави го и на студено и на топло и няма значение колко време е стояла без мотора да работи. Според майстора ми проблема е в някакъв клапан (виж приложената снимка), който той проверил с надуване и бил изпускал. Аз наистина не знам какъв точно е този клапан и от къде да го намеря, а понеже ми омръзна да действаме по метода "проба-грешка" реших да помоля за съдействие от вас.

Предварително се извинявам, ако вече има подобна тема...но аз не успях да открия такава.

post-9932-0-85061800-1431454459_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да давам глупави съвети, но ако си сигурен че не е въздух в с-мата, защо просто не го махнеш въпросният клапан, на негово място една тръбичка и не пробваш така. Мисля че този клапан не е от голямо значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

..."Да се е наводнявал отсека където е сервото?"

 

В интерес на истината май се беше случило нещо такова през есента...отвора през който трябваше да се оттича водата се беше затлачил с листа.

Може ли от това да е проблема?

Редактирано от Дидо Йорданов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно вероятно,да разбирам че педала е мн твърд? След като се оправи,както казваш ,педала горе ли хваща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, напротив - не е твърд, а мек.

След като е бил изгасен двигателя (независимо за колко време) първите няколко натискания са меки и спира чак в крайно долно положение.

След няколко по-резки натискания на педала - всичко се оправя и си хваща в началото на хода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало,извади вакум маркуча от сервото,отави колата с отворен капак и слънцето да пече сервото .Направи тази безплатна проба и пиши за ефекта.Другото което може да опиташ,смяна на сп течност,но има една уловка,прибери един по един буталата на апаратите като периодично озсмукваш със спринцовка течноста,накрая извади казанчето и го измий ,да няма мътилка вътре.После наливай и помпай педала леко да излезнат буталата в работно положение.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Опитах със сушене на сервото и проверка за въздух в системата - без резултат.

Сменихме спирачната помпа и вече няма проблем :)

Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...