Jump to content

Audi A4B5 Navigation plus монтиране


Recommended Posts

Здравейте колеги :)

Моля да бъда извинен ако не е тук мястото на темата или вече има такава.

Карам а4-ка 98г. 1,9 тди комби и съм решил да и сложа оригиналната навигация.

Това е снимка на мойта кола

post-89824-0-25424200-1433937966_thumb.j

 

Искам да се получи ето така

post-89824-0-75068700-1433938268_thumb.j

 

Въпросите ми са с какво е необходимо да се снабдя за да се получи,ще мога ли да използвам моите копчета за аварийни,халогенни и др.Ще трябва ли да купувам друг панел за климатроника.

Като цяло се интересувам от всичко за да мога да реализирам тази моя идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, всичко е различно! Ще ти се наложи да смениш цялата централна конзола, то и от снимките се вижда. Отиди в някоя ауди морга носи си 500лв. и намери кола донор с двоен дин и навигация и купи цялата централна конзола. Ще ти трябва всичко от бутона за аварийните до пепелника на задните седалки(само той и самия подлакътник  май не се сменят). Буксите по копчетата и климатроника пасват едно към едно. Навигацията обаче е друг филм, тъй като тя се управлява от волана и ще ти трябва нов волан и сигурно пълно окабеляване...става си мазало. Нека някой от колегите, който го е правил или знае да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е по-сложно: на коли преди фейслифта няма навигация с екран и това води до повече необходими части:

-навигация с буксите

-металната рамка, която носи нави-то, климатика и другите работи

-поставка за чаши, копчета за халогени и бутон аварийни, всичко с буксите

-предна и задна част на средната конзола, заедно с прилежащите маншони, тапи, запалка, букси, декорации и кабели

-колкото и да е странно трябват двата въздуховода към задните седалки: иначе опира панела на климатика. Става дума за малките парчета точно под НАВИ-то.

-за да работят халогените трябва и модул от фейслифтова кола. Стои закрепен на парното зад жабката, рабира се с буксите

-кората под волана, за да се озове там копчето за реглаж на фаровете. и копче, разбира се. Тук буксата пасва

 

И от там започва филма с окабеляването. Не ми се описва напразно, защото е цял роман. Ако се сдобиеш с всичко необходимо мога да помогна, но си е много работа. Много

 

На мен конверсията ми излезе около 1100 лв: покупка на части, монтаж, окабеляване, разкодиране и ремонт на навито, тв тунер, адаптор тунер->нави и задна камера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има музикални техники за вграждане, на които им излиза/прибира дисплея. Това решение няма ли да ти е хем по-лесно, хем модерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено колегата над мен има право и аз се бях загледал в подобни решения. В пъти по лесно и евтино. Ето тук има такива аудио/видео системи с навигация http://shopet.bg/index.php?main_page=index&cPath=1_36&sort=20a&page=2   .... единствено не знам до колко са качествени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тиа стари и грозни аудио системи са отживелица вече.Има нови модерни андроид устроиства с модерни звукови процесори,за същите пари или освен ако се слушат аудиокасетки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Мойта е след фейслифта но е с обикновенно СD имам навигацията. Какво ще ми е нужно да им разменя местата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...