Jump to content

Мнения за Audi A6 C7...?


Recommended Posts

Здравейте, преди време бях се заканил да си купя Ауди А6 C6, но в последния момент се отказах и си купих друга нова кола, но все пак гъдела и тръпката за собствено Ауди останаха в мен и така да карам по същество. Лека полека идва времето за нова кола и ще помоля за отзиви и преки впечатления за споменатото Ауди в заглавието на темата, понеже чувам какви ли не отзиви, митове, легенди и т.н. Някои от тях:

- Постоянно гори дюзи, трябва да се сменят всичките ако изгори и една

- всяка година ремонтирам предница понеже е с алуминиеви носачи и те са 8 и давам хиляди за предница

- караш Ауди поддържаш Мерцедес и други подобни бисери и факти може би.

 

Бихте ли споделили вашите мнения относно автомобила, понеже вече взех да се отчайвам от чутото до сега. Моля препоръчайте ми двигател (за предпочитане дизел), изпълнение и др.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С6 или С7 искаш? Че заглавието и текста се разминават?

 

Аз към днешна дата съм пред същата дилема. Т.е. колебая се м/у С6 и С7 и искам ли да дам повече пари за кола, която след 2-3 години ще струва с 50% по-малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искал е навремето ц6 но е взел друга. Сега ще сменя с ц7 колегата :)

Караш Ауди поддържаш Мерцедс е няква глупост, и двете коли са еднакво скъпи и еднакъв клас на вложени материали и изработка. Това са 2 от 3-те марки продаващи най-много автомобили годишно :)

Дюзите се сменят всичките, защото щом са тръгнали да умират по-добре да си ги подмениш и да знаеш че няма да ги мислиш скоро.

Това че окачването е от Алуминий, не значи че е чупливо, но не е евтино да. Всяка година ще праиш нещо по негп ако правиш 50-60к км годишно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се пише наизуст....

 

Тойота и VW продават много повече от 3-те т.нар. премиума.... даже и форд.

 

За дюзите - не е задължително да се сменят всичките наведнъж, но това ще почне да те тревожи като минат години и километри, най-вероятно ще си я продал дотогава ако си я купиш от магазина.

 

Моята е на 265хил км и освен 2 биалетки всичко по окачването е оригинално - амортисьори, носачи и т.н. Много е важно как и къде се кара. Това за 4F - като нищо 4G е направена от все повече икономисти, а не инженери. Но въпреки това ако се кара по хубави пътища и не като служебна едни 200хил км не би трябвало да има проблеми с окачването.

 

За препоръка за двигател - задължително трябва да е quattro, като 3.0tdi за вървенето си дава много приличен разход. Колко коня е лично предпочитание.

 

Успех!

 

ПС Ако няма да е от магазина - по-добре 4F facelift, s-line и т.н. отколкото базова 4G на предно примерно.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро един познат ме хвърли до вкъщи от едно празненство с Мерцедеса си. Колата е комби, заговорихме за коли и ми каза, че харесва комбита, а и частите за Мерцедеса били по евтини, за това я купил...

 

Не знам дали частите за Мерца са по евтини, може....

 

Като се качих, специално се ослушвах, как сменя скоростите...е, признавам, че бях пил, но превключване не усетих...много ми хареса...

 

Но за такава кола да дам пари и да си намеся гзо в нея...мммм,не.

 

Знам, колко ми е обслужването на едно Ауди, на Мерца на половина да ми е, пак няма да седна в това нещо... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, колко ми е обслужването на едно Ауди, на Мерца на половина да ми е, пак няма да седна в това нещо... 

След като много ти е харесал мерцедеса и си чул добри думи от човека, защо не би си го купил?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
Публикувано (Редактирано)

Привет колеги, повдигам същата тема за да не пускам нова. Поради ред причини сега си продадох опела и вече със сигурност съм се решил да се сдобия със 3.0 tdi Quatro живот и здраве. Мина доста време от както пуснах темата и изтече много вода та да карам пак по същество. Харесал съм моделите от 2015 г., нагоре т. е така наречения фейслист, та молбата ми да споделите вашия опит и мнения за конкретен мотор (коне, модификация и др.) скоростни кутии, предимства недостатъци и др. За какво да внимавам при покупката на колата, тя ще е втора ръка както се подразбира. Ще се радвам на всякакви споделени мнения и съвети. 

Редактирано от stealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Имам Ауди А6 ц7 190 к.с  2016. S- троник. От нова.

 

В момента колата е на 120000 км и не съм имал проблеми.

 

На третата година доливах  на фреон  и това е.

 

Редовна поддръжка!!! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...