Jump to content

Синхронизиране на дистанционното


Sc00by

Recommended Posts

Здравейте , имам 2-ри ключ за колата , и тъй като до сега не го бях ползвал тъй като е без батерия , днес реших да сменя батерията. Уви след смяна на батерията все още не работи...
Някъде в някоя тема бях чел , че ако ключа е бил известно време без батерия , трябвало после кодиране. За жалост не си спомням къде и в коя тема го четох. По добре да има отделна тема , за това как и защо става.Сега не смея да сменя батерията и на 1-вия ключ , да не вземе да откаже и той  :hilezh:  :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва кодиране, трябва синхронизиране :)

Описано е в инструкцията за потребители на автомобила.

 

Ето как става то:

1. Натискаш копчето за отключване на въпросното дистанционно

2. Отключваш колата механично в рамките на 30 секунди

3. Натискаш след това копчето за заключване. След това и това за отключване. 


П.с. не бива да те плаши смяната на батерия - при нормални обстоятелства не се налага синхронизация след това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е , че претърпях опит за кражба , и механичното отключване с ключа ми е меко казано невъзможно на този етап.  :unsure: 
2-ри начин дали има ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става. Отново тествано. Даже вписах дистанционно от новите, на кола 2003-та. Всичко стана от раз.

За тези, които искат да ретрофитнат до новите ключове, става без проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте,

Тъй като дистанционното на втория ми ключ не искаше да работи, премерих батерията (има 3.04V, което е достатъчно). Опитах се да го синхронизирам чрез схемата, дадена от коментара на Moonland, но дистанционното отказва да работи. В същото време нямам проблем с паленето с този ключ и отключването през ключалката. Предполагам, че е изпускан ключа, някой ако може да ме ориентира къде мога да го дам за ревизиране (с 3 бутона е, има и копче за отваряне на багажника). 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вписване на оригинално дистанционно в 8Р

 

някой ако може да ме ориентира къде мога да го дам за ревизиране (с 3 бутона е, има и копче за отваряне на багажника). 

Мога да ти го проверя и ако работи да ти го впиша. Ако има проблем с бутон, мога да ти го сменя (бутонът).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...