Jump to content

Проблем с вентилатора на климатроника


Steel Fury

Recommended Posts

Накратко проблема ми е следния : когато пусна климатронника ( било то климатика или просто да вкарва въздух ) силата на обдухване постоянно спада до нулата после пак се вдига ( не на 1 чертичка и тя изчезва ), а температурата си е зададена. На ръчен или автоматичен режим, все едно, постоянно спада и се вдига по този начин, мисля, че проблемът е във вентилаторчето на системата ( този под въздушния филтър) или не достига ток до него или е изгорял. Интересува ме може ли проблемът да бъде друг ? Ако не , обяснете ми как да проверя дали е от вентилаторчето или от кабелите някъде ( тоест какво и как да разглобя за да стигна до него ) защото от горе през въздушния филтър не се виждат никакви кабели. Благодаря предварително !

Редактирано от Steel Fury
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, духа ли това вентиалторче изобщо или само конзолата си отчита. Ако съм разбрал добре става въпрос за вътрешния вентилатор. Той се намира под жабката. Тя се държи на 5 болта с глава 8 милиметра. Два се намират в ляво вътре в самата жабка. Третия е горе до щипката където щрака ключалката на жабата. Останалите два са в дясно, извън жабката. Маха се пласмасовото капаче с полска отвертка, внимаваш да не го спукаш. Вадиш я и вентилатора е пред теб. Пусни климатроника и виж върти ли. Ако става въпрос за климатичната система, там най-добре закачи на VAG-COM и виж за грешки, ако не можеш да установиш проблем. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича по скоро да е от управлението (модула на климатроника). Провери го първо него за студени спойки. Ако има презапои ги и виж как ще е, и ако не стане опитай с друг модул. Ако се стигне до там да си търсиш друг виж да е със същия номер и буква накрая за да стане със сигурност. Също може и да имаш проблем в регулатора на оборотите на моторчето. Той се намира до моторчето на кожуха на парното. Едно такова правоъгълно червено с размери на кибрит горе долу. Ще го видиш като махнеш жабката и погледнеш горе в ляво от моторчето на парното.

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, духа ли това вентиалторче изобщо или само конзолата си отчита. Ако съм разбрал добре става въпрос за вътрешния вентилатор. Той се намира под жабката. Тя се държи на 5 болта с глава 8 милиметра. Два се намират в ляво вътре в самата жабка. Третия е горе до щипката където щрака ключалката на жабата. Останалите два са в дясно, извън жабката. Маха се пласмасовото капаче с полска отвертка, внимаваш да не го спукаш. Вадиш я и вентилатора е пред теб. Пусни климатроника и виж върти ли. Ако става въпрос за климатичната система, там най-добре закачи на VAG-COM и виж за грешки, ако не можеш да установиш проблем. Успех !

Правилно си ме разбрал колега, за това вентилаторче става въпрос, благодаря, ще го разглобя при първа възможност за да видя какъв му е проблема, не духа изобщо, конзолата все едно се опитва да го рестартира но не успява, не иска да тръгне да върти !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не стига никакъв ток до вентилатора, проблема явно ми е някъде по жиците, бушона ми беше изгорял и го смених, но до вентилатора никаква промяна

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...