Jump to content

Тропане при завой


fromhell_

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния проблем, паля колата студена и си пали перфектно без никакви тропания, чукани, тракания и т.н., на първия ляв завой, още студена нещо започва да трака, тропа, чука не знам как да го определя, на втория същото и после никакви ядове, но усещам че малко в завоите с повече газ е нестабилна, все едно се кривят предните гуми...

 

предположения от какво може да е...., чудех се дали може да са вериги и обтегачи или по скоро нещо по окачването...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно като в тази тема ли е ? http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=176134&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не нямам вибрации, а по-скоро, както съм написал по-горе тракане, чукане, тропане, като вериги и обтегачи, само че при палене на студена кола го няма само при завой, най-вероятно е нещо по окачването, я каре, я нещо друго...


според мен тези така наречени "вибрации" или по-скоро малко по-странен шум бих го нарекъл са нормални и се получават, защото като навиеш волана докрай гумите се кривят много малко и се оказва повече натиск върху грайфера на гумата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ще погледна, чувал съм нещо за външни и вътрешни, ако е тръгнало кои първо тръгват външни вътрешни или комплект...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога прегледа в сервиз е по-евтин, отколкото да спреш в София някъде и дадеш 40-50лв за пътна помощ...

Едно каре да счупиш колата не мърда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карах я, смениха ми 2носача и една биалетка и това беше, но не съм сигурен дали са гледали каретата, а и те как се проверяват дали са ОК...?

Редактирано от fromhell_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не са скъсани маншоните, но съм виждал и изсъхнали карета на коли над четвърт милион със здрави маншони. Може шарнир да ти пука или тампоните на магарето. На мен двигателя беше слезнал 1см надолу отпред вляво и пукаше и скърцаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чува се само на завой..., а маншоните мисля, че са здрави те за това може би не са ги прегледали каретата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това е ясно, но исках да съм подготвен за да не ми кажат 5 неща, а то да е нещо елементарно....


като това да се смажат каретата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека го чуят първо. Аз съм имал проблем с биалетките - просто скърцаха при завой в студа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...