Jump to content

Сигнал от ламда сонда 1.8т AVJ


Recommended Posts

Привет колеги,

 

монтирам си газов инжекцион на колата с AVJ мотор, всичко е готово, остана само да свържа кабелчетата за сигнала от ламда сондите. ГИ е Fobos 1 R+ с OBD II корекция. Сондите на този мотор са 2 - преди и след каталазатора и съответно с 6 и с 4 пина.
Кои кабелчета са за необходимия сигнал?
Значи ли, че ако е свързана К-линията  за OBD-то, ще чете сигнала за ламдите оттам?

 

Благодаря за съдействието :)

Редактирано от fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е с широколентова сонда и няма да можеш да вържеш ГИ-то да я следи. При условие че имаш OBD комуникация не ти трябва да я връзваш. Фобоса ти изкарва тримовете над таблицата с коефициентите.

Sent from Мобифоня powered by Мобиком

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.

Да разбирам,че свързвайки "К" линията на обд-то и разрешавайки нейде из софтуера на фобоса да следи данните от нея, той ще се стреми да коригира тримовете според корекциите на бензиновия компютър? Ако постна тук скринове от текущата ми настройка,ще ме упътиш ли ако има нещо нередно. Ще ти бъда благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегa пусни снимки дa видим кaкво се случвa.Трябвa през софтуерa дa включиш корекциите инaче сaмо ще ти ги покaзвa информaтвно.Въпросa ми е кaкви сa нормaлните стийности нa корекция?

+-10% ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...