Jump to content

Защо педала на спирачките потъва при силно и рязко натискане?


Buddah

Recommended Posts

Здравейте!

Колата е 1.9TDI. Нямам проблем със спирачките, при запалване не чакам, за да дойдат.

Днес ми се наложи рязко да натисна спирачка при сравнително висока скорост.

Обикновено не скачам с колкото мога, даже и да е напечена ситуацията, но този път наистина ми се наложи.

Първоначално усетих обичайното съпротивление на педала, но след това той потъна до долу. Спирачките не изчезнаха в този момент, всичко беше наред. Но този ефект съм го усещал само при коли със система за аварийно спиране, а тази доколкото знам няма.

Интересно ми е защо това се случи?

Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течността е сменяна преди по-малко от две години, нивото е ОК и всичко работи напълно нормално. Следващото натискане след случката също беше нормално.

Не мога да кажа дали е опрял чак пода :D Просто натиснах педала силно,той слезна донякъде и в един момент потъна още надолу осезаемо.

Редактирано от Buddah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Същия проблем се получи и при мен.Купих кола на 10 г от автокъща. Отначало потъването на педала ставаше от време на време,но за 1 месец зачести почти всеки път, Оказа се, че проблема е в спирачната помпа, на която всички гумени неща се бяха разложили. От сервизите искаха да сложат нова - 270-320лв, но от форумите разбрах, че е възможно рециклиране на гумените уплътнения и буталата. Прегледах обявите в нета и при един майстор на "Цар Симеон" срещу 45 лева се сдобих с обновена помпа. Последва дълго обезвъздушаване на системата и смяна на спирачната течност, която беше мътна и с вид на ръждив антифриз!!! Вече съм като нов!

Нова картина (1).bmp

Редактирано от Hyundai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...