Jump to content

Задна чистачка Ауди Б6 комби


bobi_robi

Recommended Posts

Здравейте колеги,

порових форума, но не намерих точната причина за проблема.

 

Колата е Б6 комби, от време на време се случва задната чистачка да се включи сама, колко и шашаво да звучи :) 

 

Днес я пускам, и забелязах че работи не правилно. Това което се случва е тръгва нормално, на връщане спира на 2/3 от прозореца и пак продолжава. В обратна посока го няма това нещо.

 

Изключвам от лостчето, но тя продължава да си работи, за да спре трябва да загаса колата.

 

Като бутам лостчето в крайно положение да пръска и да чисти си работи нормално.

 

Ако некой се е сблъсквал с подобно нещо да сподели.

 

Кое би придизвикало дефекта?

 

- Реле? Ако некой го има като номер да драсне 

- Моторче? 

 

или и двете неща?

 

Възможно ли е лостчето да е дало фира?

 

Четох за смазване на моторчето, но понеже знам какъв зор е да се стигне до него дали би помогнало това нещо или загубена казуса? 

Дали да не пробвам първо със смяна на реле, понеже се включва и сама без да съм натискал лостчето?

 

Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз вчера си чистих моторчето.....така и така бях отворил корите заради реотаните и реших да го погледна,че не пръскаше.Ако е намокрена електрониката отзад,може от това да ти е проблема.Да верно,трябва да махнеш корите отзад,малко гадно се махат,на щипки са.На ваг като я закачиш и пуснеш контролен тест работи ли задната както трябва,?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

често срещан проблем е, има едно о-пръстенче в машинката, което след години се разяжда и пропуска течност в цялото моторче, най вероятно това ти е проблема, махаш кората, разглобяваш моторчето и ако има течност,за което съм сигурен, чистиш всичко сменяш о-пръстена, сглобяваш и си джъткаш още с чистачката. Успех с демонтирането на кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско ще го правя това упражнение няма начин. Това пръстенче намира ли се лесно?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Значи разглобих всичко, подсмазах обилно и върнах обратно. Моторчето проработи нормално, но започна да връща вода от дюзата и да пълни Моторчето, къдеро е самия механизъм, зъбните колелца. Някаква идея как да оправя това нещо?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, къде стои тоя пръстен? Единственият дето видях е където излиза нвън от остта. От къде може да се купи?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Къде стои тоя пърстен?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, точно това е причината за тоя теч. Тези пръстенчета има ли ги във ВИК магазините?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не можах да го намеря понеже е много тънко, сега не пускам течност отзад, обаче ако там където стои о-пръстенчето е ръждясало и има язвички, просто забрави, след скоро време ще се разруши о- пръстенчето и пак отначало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

При мен проблемът е следния. Наскоро я купих A4 B7 1.6 Avant с демонтирано моторче и рамо за задната чистачка от частно лице. Моторчето според неговите думи било изгоряло и затова го демонтирал. Както и да е намерих си втора употреба барабар с рамо и чистачка. Майстор ми монтира закупените неща. Проблемът е, че като запалиш колата и в неутрално положение на лостчето на чистачките се включва задната чистачка-3 пъти почиства и след това спира. Освен това задната чистачка тръгва да чисти от ляво на дясно, т.е. при неработещ мотор положението й е ляво. Гледам повечето Аудита са със задни чистачки, чистещи отдясно наляво, но макар и рядко има такива с "лява" задна чистачка. Да не би тия с левите чистачки да са от коли с десен волан ? Когато преместя лостчето за чистачки веднъж навътре към мотора тогава според мен застава в неутрално положение. Лостчето е такова за автомобил без бордкомпютър. Смених и моторчето на помпата за течност за чистачки с чисто ново. Ако някой се е сблъскал с този проблем да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същият проблем беше се охлабило там, сложиш една шаиба защото пластмасата се беше пукнала и чистачката си чистеше когато реши, сега стреля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде точно сложи шайбата. Аз се притеснявам също и че ми работи отляво надясно самата чистачка.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...