Jump to content

Проблем - A8 (D2,4D) 2.5 150hp


ORiiON

Recommended Posts

Здравейте колеги !!! Проблемът е че колата е много мудна няма ряс свети чека постоянно . Като е топла не пали веднага трябва да се държи на стартер повече от 6 секунди за да запали. След като го качих на компютъра ми излезнаха следните грешки "01441" и "01375" http://prikachi.com/images.php?images/55/8386055p.jpg. Момчетата ми казаха че горивото закъснява и не вдига до 15 градуса а до 13 . Също така че работила на 54% капацитет каквото и да значе това. Моля помогнете !

Редактирано от ORiiON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Направих центровка на помпата в един добър сервиз, сега е малко по-добре но все още свети чек лампата и като е загряла колата не пали веднага. Някой да знае от какво може да е ? Някой ми казаха че може да е от умната дюза или от помпата, трябвало да се излъже помпата че вънка е минус 20 градуса за да запали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Благодаря Колеги за "светкавичният" отговор много ми помогнахте "Благодаря" .
Проблемът се оправи след смяна на акумулатора . Стария беше някакъв си куче марка 74ah , а сега сложих bosch s5 100ah.

Но чек лампата продължава да мига .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мига или да свети? Какви грешки изкарва сега? "Работи на 54%" би ме навело на мисълта рязко да сменя сервиза...

+1

 

ако след смяна на акумулатора имаш подобрение, виж и дали алтернатора е правилния и дали работи ок. Ако е с по-ниски ампери, отколкото има нужда колата, може електрониката да дава грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми старият акумулатор беше 75 ампера, с него закупих колата. Сега съм сложил 100 ампера на Bosch s5.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...