Jump to content

Проблемно палене А4 2.ТДИ 140кончета


Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Купих А4 2.ТДИ 140кончета от Горубляне... 

 

Проблемите по ходовата част ги отстраних в Алком, но се надявах да ми оправят проблема с паленето. А именно:

 

Като завъртя ключа се "замисля" преди да запали. Понякога пали веднага. Независимо от време и топъл/студен двигател. Оставих я в Алком, където посмениха свещи, охладител на ЕГР, горивен филтър, един скъсан маркуч по двигателя. НО,

 

В резервоара намериха черна, мътна течност с неясен произход. Все пак е нефтен продукт. Казаха, че проблема с паленето най-вероятно идва оттам и препоръчаха да карам и да изгоря тая гадост оставена ми от някое жабарско говедо( колата е италианка). Все пак нещо ме съмнява проблема да идва от тази черна гадост(показаха ми я). Иначе веднъж запален, двигателя работи нормално, ускорява, не тресе, не издава никакви други признаци за проблем.

 

Идеи?

 

Не се притеснявайте да давате идеи. Ще съм благодарен за всеки отговор. Благодаря!

Редактирано от dimitar7799
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива ''гадости'' изобщо не е за препоръчване да ги изгаряш ,а една промивка на резервоара няма да е излишна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени сервиза колега,почистване на резорвоара след това нов горивен филтър и добавка в горивото накрая.....един Ваг Ком с проверка на дюзите няма да е излишно да направиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Така, ъпдейт на темата.

 

Сменихме ремъци, изчистихме резервоара, оправихме центровката. Проблеми с паленето вече няма. 

 

За десерт и махнахме катализатор и я чипосахме.

 

Всичко това при Евгени TuningMania 0899192812. Препоръчвам.

 

Закриваме темата.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...