Jump to content

1.8T AGU - тресе при потегляне


DJ0

Recommended Posts

Колеги имам следния проблем преди една година сменях съединител (без маховик) малко след като го смених почнаха вибрации при потегляне колкото по-голям баира толкова повече.Отскоро при ускорение от 60 до 80 км колата се тресе адски много на 3,4,5 скорост няма значение колкото повече зор вижда толкова повече се тресе.Въпроса ми е сигурно ли е, че проблема идва от маховика, за да не се вкарвам в излишни филми и разходи.Благодаря за отговорите предварително.Моля не ме препращайте към търсачката изчел съм всички теми и не съм намерил отговора там.

Редактирано от Moonland
РЕДАКТИРАНО ЗАГЛАВИЕ!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за маховик.С ниска скорост на висока предавка,това е един от симптомите му.Направил си грешка,че още тогава не си го подменил.Сега е най-добре пак да смениш целия комплект.Има вероятност и притискатела да прави тези магарии,но няма как да се установи с точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и с двумасови(демпферни) има и с едномасови(твърди). Явно за да се съмнява в него, като са сменяли съединител са установили, че е с демпферен. Към колега пуснал темата - намери си едномасов маховик 228мм. от А3/Голф 4(1.8Т), Голф 3 GTI(2.0 16v ABF) или Голф 3 VR6 и забравяш за този проблем.

Редактирано от A.Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мина към едномасов трябва да сменя и съединителя нали?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта! И още един последен въпрос. Може ли да стане нещо фатално, ако карам така още известно време ? (примерно месец два)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво е моментното състояние и колко силни са вибрациите, колко често се проявяват и т.н. Колкото по-скоро се реши проблема, толкова по-добре за трансмисия, съединител, тампони и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам,сходен,проблем,и,при,мене,е,при,ускороние(подаване,на,газ),предницата,се,тресе,на,ляво,на,дясно,вдигнахме,колата,и,се,оказа,че,имам,голям,луфт,на,дългата,полуоска,и,съм,за,вътрешно,каре.Не,сме,гледали,маховика,не,е,давал,проблем,освен,чат,пат,първа,не,иска,да,влезе,трбява,повторно,натискане,на,съединителя,и,влиза.Аутото,е,със,завишени,параметри,и,ми,казаха,че,удря,там,пък,и,проблема,започна,слабо,и,с.времето,се,усили,и,след,няколко,динамични,старта,стана,страшно,хахахаха.Сори,за,запетайките,отказами,спейса

Редактирано от 6markozavar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

смених,полуоските,с,върешните,карета,едното,каре,вътре,беше,счупено

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...