Jump to content

AUX, през CD changer симулатор.


bsdnikolov

Recommended Posts

Утре ще гредам ще мина да купя едно PIC-че и ще му налея софта. Драсни на лично адрес за доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако има възможност и аз бих искал едно пик-че.

Дори,ако е възможно и другите елементи и платчицата.

Ако има едно готово още по- добре!

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Васил написа:

Ако има едно готово още по- добре!

Нямам готови колега. Нямам времето да се занимавам с направата им. Мога да ти запиша един PIC. Другите неща ще си ги намериш във всеки магазин за електронни компоненти. Просто нямам време да се разкарвам. А с фирмата вносител на пиковете работя почти ежедневно и така или иначе често ходя до тях.

Ако решиш, драсни на лично адрес. Гледам си от морето. Аз в неделя заминавам на почивка в Златни пясъци, та можеш и от там да го вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги @apekov и @Васил, имате по едно програмирано

 

Screen_Shot1073.png

 

и после проверено PIC-че.

 

Screen_Shot1074.png

 

Днес ще ви ги пусна по Еконт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

Колеги @apekov и @Васил, имате по едно програмирано

 

Screen_Shot1073.png

 

и после проверено PIC-че.

 

Screen_Shot1074.png

 

Днес ще ви ги пусна по Еконт.

Благодаря още веднъж.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chorus първо поколение, фабрично няма поддръжка на CD Changer. Решението е доработка на самото радио, за наистина смешни пари като компоненти. Довечера ще пратя на колегата линк за доработката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, apekov написа:

С любезното съдействие на колегата това се получи. Обаче аз си мисля че моята музика нещо изводите са други.

IMG_20160729_155650.jpg

IMG_20160729_155705.jpg

IMG_20160730_135020.jpg

IMG_20160730_135053.jpg

Кое е друго? Това което си посочил няма заминаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое няма заминаване. Нещо му се е... усилването за пореден път. Буксата за сд чейнджъра има пинчета но явно не е активно. През ваг ком му давам кодировка че има сд, и на един от теста си казва че няма включен, и то наистина няма. Сега ще му бодна платката и ще видя дали ще се активира в сд режим. Но щом колегата казва , че не подържа СД явно е прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31/07/2016 at 9:18, tufata написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Моето радио е точно това което съм снимал на по горния пост. Идеята ми беше да му бодна този СД емулатор за да му активирам линейния вход и да си включа един МР3 пеър който си закупих от друг колега. Колега tufata - прати едно телефонче на лични да се чуем ако е удобно и по кое време.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако снимката точно е като твоето, тоест пановете в 3-тата кутийка ги няма, то няма да тръгне 100%!

Те са за управление на дисплей.

 

Какъв Мп3 плеър, желаеш да използваш, какво точно си купил?

Хайде като всеки предлага тука какво ли не, без да има ограничения за реклама, нека кажа и аз какво правя в такива случаи.

Ако ще се слага нещо по различно от гром или т.н. дигитален чейнджър, тоест да се сменят песни от волана и да се изписват под номер или име на радиото, дори при теб да не може, говоря примерно за други. Аз директно вграждам на мястото на касетката Мп3 модул.

Така реално интерфейс с управлението на касетофона няма, също както при случая който искаш да направиш, както и който се постига чрез емулатор. Това само отпушва аналоговия вход, на който подавате сигнал от нещо си...

За мене идеята не е добра, тъй като да подмяташ Мп3 плеър или друго в колата, дори да е скрито, не е удачно.

Ако ще е така, по-добре той да си е в радиото, още повече като удобство, а и ще виждаш кой номер песен свири. Дисплея се изкарва на мястото на касетката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, идеята ми беше следната. Нямам СД чейнджър в колата, исках с този емулатор да активирам аудио входа на това радио за да ползвам едно устройство като на този колега

Пиновете за управлението - по-точно да вади инфо на фис дисплея, са в средната кутийка от снимката с пинаута на моето радио -clock, data, ena-, на другата в дясно е изхода за суба, а на тази празната в ляво дето няма никакви надписи е за управлението на СД чейнджа. Надписи няма, но пинове на буксата на касетофона има. Като ми остане време, ще бодна този емулатор за да видя аджеба ще стане ли нещо или не, така или иначе вчера го сглобих.

WP_20160730_001.jpg

Редактирано от apekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тука трябва да стане работата! На снимка ги няма тия в дясно, за това казах че няма тръгне ето, че твоето не е точно като на снимката, говоря за буксата която си дал там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега снимката на буксата и етикета от пиновете са на моето радио, не е взета от нета. Колегата Пламен каза че пиновете ги има но вътре му нямало чаркуляците за тези пинове. Аз не знам дали е така.

 

 

Редактирано от apekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@apekov, както ти обясних и по телефона, разликата между Chorus и Concert от първо поколение е именно в поддръжката на CD Changer (и други функции, но те не ни засягат в момента).

 

chorus.jpg

 

post-25-1131933461.jpg

 

За това и на етикета ти ги няма пиновете за CDC.

 

Audi Chorus pinout

pinout_2074488215_1275562185_audi-chorus

 

 

Audi Concert pinout

pinout_1794836895_1274307274_20080227092

 

И както ти бях обещал, давам ти линк към страница, където е обяснено как да доработиш твоето радио и да му добавиш CD Changer функционалност:

How to enable CD changer input on audi chorus I

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златен ей, златен. Сега ще разгледам за какво иде реч. А щом съм се хванал положението има само две решения или ще стане или ще стане. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така след като реших кардинално проблема, купих си концерт, направих си емулатора със любезното съдействие на колегата @bsdnikolov  днес го свързах към буксата и сд входа се активира. Понеже нямах под ръка хубав стерео жак, който да имплантирам на лицевия панел на радиото го оставих за утрешния ден. дано остане време да монтирам и МР3 джаджата е мини жабката до бутоните, така че кеф ти от СД карта да слушаш, кеф ти от УСБ флашка, кеф ти от телефон, таблет или каквото може да се намъкне в жака възпроизвеждащо музика. Клипчето е малко смотано и трябва да намеря описание тези бутони на концерта кой каква функция изпълнява но това ще е по-нататък.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ще си дупчиш лицевия панел на радиото. Много трудно се докарва вид при такова имплантиране. 

До преди година и половина и аз бях с подобно изпълнение. Виж как го бях направил тогава:

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/143444-модификации-по-нашите-а3/&page=64#comment-2381487

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Много се зарибих за идеята за този CD changer симулатор само че не мога да намеря някои който да ми инсталира файла  на този чип. Ако колегата bsdnikolov му се занимава да ми помогне ще съм му благодарен :) Тук във Варна нещо не мога да открия кой да ми свърши работа :) 

П.С. Моята музика е Симфония 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица не мога да помогна. Намирам се на 10 километра от Варна (в златните), но програматора ми е в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...