Jump to content

ПОМАГАЙТЕ...


tiavor

Recommended Posts

Привет на всички

Колеги преди малко ми се случи нещо много неприятно.

Както си карах колата /АУДИ B4 90 к.с./ и изведнъж угасна. Въртях, въртях, но не пожела да запали.

Проверих токовете и открих, че на делкото няма ток. Може би нещо бобината се е скапала.

Някакви идеи какво може да и е?

Благодаря на всички дали отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти сам си си отговорил. Като няма ток към делкото, ти провери ли бубината?Дръпни центр. кабел от делкото,доближи го на 2-3 мм до метал /ДВГ/ и накарай някой да стартира двигателя.Ако няма ток сменяш бубинката и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не разбирам много ама ако имаш аларма с имобилайзер някакъв може и от нея да е. На един приятел точно така си му гаснеше в движение без да има видима причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не разбирам много ама ...

И аз така :respekt:

Аз имах проблем с имобилайзера но никога не ми е загасвала колата в движение. Прсто загасваше 1-2 секунди след като я запаля.

А и лампата на таблото започва да ми намига :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно е комутатор. И на бобината няма да има ток. Комутатора като сгъне и спира тоците към бубина. Може да се порбва с от друг автомобил. Има вероятност да се окаже и датчик на ход, който е в делкото.

Провери дали има + на бубината на контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вероятност този датчик на Хол да е изгорял нещо?

При контакт на бобината има ток, а едната от жичките на датчика на Хол се беше разпоила/ буксата я няма, а кабелите са запоени на клемичките/, но като я допряхме на клемата пак нищо. Та възможно ли е да е дала нещо на късо?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова мъки се оказа, че на датчика на Хол разпоената жичка е била проблема. Запоих я и готово. Интересното е че при допиране нямаше никакъв резултат, но може да не е правил хубав контакт. Както и да е. Добре поне че не дадох пари за майстори, а сам го направих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като става въпрос за датчика на Хол и дрг път съм го срещал тук във форума, та ако някой не го мързи нека драсне един-два реда да ми каже какво представлява и къде се намира, че ако се получат симптоми да знам какво да търся, мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като става въпрос за датчика на Хол и дрг път съм го срещал тук във форума, та ако някой не го мързи нека драсне един-два реда да ми каже какво представлява и къде се намира, че ако се получат симптоми да знам какво да търся, мерси предварително

Датчик на Хол се намира вътре в делкото играе роля на чукче но без контактно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

здр. и от мен !!! моля за спешна помпощ : аз имам подобен проблем само ,'дето като дам на контакт имам искри от бубината към делкото ,а като се опитам да запаля и изчезват искрите

колата спря от веднъж - имам газ и кабел като антена около този от бубината за превключване газ-бензин от оборотите

бубина ли е ....комутатор ли е ??? датчик на Хол ли ??? не знам помагайте

мерси :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...